معاون امور بین‌الملل ستاد مرکزی اعتکاف گفت: در راستای افزایش و توسعه شبکه و انسجام مراسم معنوی اعتکاف در کشورهای دنیا، به دنبال ایجاد دفاتر ستاد اعتکاف و شورای راهبری اعتکاف در مناطق مختلف جهان هستیم که تاکنون دو دفتر منطقه‌ای در کشور لبنان و تانزانیا ایجاد شده است.
کد خبر: ۱۱۵۱۳۴۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۲:۲۵ 28 January 2024

به گزارش تابناک قم، حجت‌الاسلام‌ سید محمدباقر تکیه‌ای امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران بابیان اینکه شبکه و انسجام مراسم معنوی اعتکاف در دنیا افزایش پیدا می‌کند، اظهار کرد: در هر منطقه بین‌المللی، یک دفتر ویژه اعتکاف در حال راه‌اندازی است.

معاون امور بین‌الملل ستاد مرکزی اعتکاف کشور گفت: برای کشورهای غرب آسیا در کشور لبنان دفتر ستادی اعتکاف و شورای راهبری اعتکاف از ده ماه پیش راه‌اندازی شده است.

وی اظهار کرد: دیگر دفتر منطقه‌ای ستاد مرکزی اعتکاف در کشور تانزانیا برای کشورهای شرق آفریقا راه‌اندازی شده است؛ امیدواریم با ایجاد دفاتر منطقه‌ای بعدی، یک شبکه منسجم اعتکاف در دنیا صورت گرفته شود و برای ترویج اعتکاف‌ برنامه منظمی انجام شود.

تکیه‌ای خاطرنشان کرد: با این اتفاق به‌زودی شبکه‌ ارتباطی بین فرهیختگان، نویسندگان، هنرمندان و پژوهشگران در حوزه اعتکاف در سراسر جهان ایجاد خواهد شد.

وی بابیان اینکه در ۱۰۰ کشور دنیا مراسم اعتکاف ماه رمضان و ماه رجب به‌صورت سالانه برگزار می‌شود، گفت: هفتمین جشنواره دوسالانه بین‌المللی اعتکاف نیز به‌صورت مشترک در ایران و لبنان پیگیری می‌شود که در دی‌ماه ۱۴۰۲ اختتامیه بخش ادبی و هنری این جشنواره در لرستان برگزار شد و اختتامیه بخش علمی نیز با حضور فرهیختگان بین‌المللی در بیروت برگزار خواهد شد.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار