قم - بین الملل
تابناک گزارش می دهد؛
واکنشهای بین المللی به سانحه بالگرد رئیس جمهور ایران
پس از انتشار خبر وقوع حادثه برای بالگرد ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران، کشورهای مختلف به این حادثه واکنش نشان دادند.
مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه انتظار ما از دولت‌های آفریقایی این است که به دولت‌های بومی خود و اسلام باز گردند، اظهار داشت: این موضوع سخن انقلاب اسلامی و حوزه است و ما عزت و استقلال شما را می‌خواهیم.
معاون امور بین‌الملل ستاد مرکزی اعتکاف گفت: در راستای افزایش و توسعه شبکه و انسجام مراسم معنوی اعتکاف در کشورهای دنیا، به دنبال ایجاد دفاتر ستاد اعتکاف و شورای راهبری اعتکاف در مناطق مختلف جهان هستیم که تاکنون دو دفتر منطقه‌ای در کشور لبنان و تانزانیا ایجاد شده است.
«شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان نیجریه با سفر به شهر مقدس قم به زیارت حرم مطهر کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) رفت.
وقت اقدام متقابل «بزن و سکوت کن» در مقابل اسرائیل فرارسیده است!
اساساً اگر قرار نباشد، وضعیت منطقه به این نقطه برسد، باید هر کشوری که از سوی اسرائیل هدف قرار گرفت، پیغام واضحی به طرف مقابل بدهد که صهیونیست‌ها درک کنند صبر استراتژیک از سر ضعف نیست. در این اقدام نه تنها می‌بایست «به شدت گسترده» و همزمان از مبداء «مستقیم» و «غیرمستقیم» باشد، بلکه می‌بایست دقیقاً متقابل صهیونیست‌ها با سیاست «بزن و سکوت کن» همراه باشد.
اتحادیه عرب به عنوان یک سازمان بین‌المللی شامل ۲۲ کشور عربی در خاورمیانه و شمال آفریقا است که جمعیتی حدود ۴۵۰ میلیون نفر و تولید ناخالص داخلی بیش از ۳.۵ تریلیون دلار دارد. همین موضوع این اتحادیه را به بازار بزرگ و جذاب برای جهان و البته ایران مبدل کرده است. با این وجود بهره‌مندی از ظرفیت‌های بالقوه این کشورها نیازمند توجه به چندین الزام است.
روابط عمومی کل سپاه خبر داد:
شهادت ۲ تن از مستشاران نظامی ایران در سوریه توسط رژیم صهیونیستی
روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از شهادت دو تن از پاسداران انقلاب اسلامی حین انجام ماموریت مستشاری در جبهه مقاومت اسلامی سوریه خبر داد. بامداد شنبه، رسانه‌های رسمی سوریه از تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به حومه دمشق خبر دادند.
اصحاب رسانه‌های مختلف قم با تجمع در گلزار شهدای علی ابن جعفر (ع) و مزار شهید مهدی زین الدین با قرائت زیارت عاشورا ضمن حمایت از مردم مظلوم غزه، انزجار خود را از رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی اعلام کردند.
گردهمایی اصحاب رسانه قم در گرامیداشت یاد خبرنگاران شهید غزه به همت خانه مطبوعات قم، بسیج رسانه قم و هیئت هنر و رسانه در شهدای علی ابن جعفر (ع) برگزار شد.
مرجع تقلید شیعیان با ضروری دانستن ارتباط با پیروان ادیان الهی گفت: بدون شک با تأکید برمشترکات می‌توان گام های مؤثری برداشت.