معاون امور اجتماعی بهزیستی قم گفت: ۳۷۶ خانواده قمی که دارای فرزندان دوقلو، سه‌قلو و چهارقلو هستند، تحت پوشش این نهاد قرار دارند.
کد خبر: ۱۱۰۵۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹ 17 May 2023

به گزارش تابناک قم، علیرضا محمدی روز چهارشنبه به مناسبت هفته ملی جمعیت در گفت‌وگویی افزود: تاکنون ۳۰۰ خانواده دارای دوقلو، ۷۰ خانواده دارای سه‌قلو و ۶ خانواده دارای چهار قلو در سامانه اداره کل بهزیستی قم ثبت شده‌اند.

وی اضافه کرد: همه خانواده‌هایی که فرزند سه‌قلو به بالا دارند فارغ از دهک بندی و خانواده‌هایی که دوقلو دارند و در دهک‌های یک تا هفت قرار دارند، تحت پوشش قرار می‌گیرند و ماهیانه از مستمری بهزیستی بهره‌مند ‌می‌شوند.

وی ادامه داد: این خانواده‌ها علاوه بر بهره‌مندی از مستمری ماهانه بهزیستی، از سایر خدمات این اداره کل شامل کمک‌های بلاعوض از جمله ودیعه مسکن و وام‌های کم‌بهره برای اشتغال نیز می‌توانند استفاده کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: مستمری ماهیانه بهزیستی برای خانواده‌ها دارای دوقلو یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و برای خانواده‌های دارای سه‌قلو و بالاتر ماهیانه یک‌میلیون و ۸۰۸ هزار تومان است.

به گفته وی، حمایت‌های بهزیستی از خانواده‌های دارای چندقلو تا پایان ۶ سالگی ادامه‌دارد، ولی پیشنهادهایی ارایه شده تا این حمایت‌ها تا پایان ۱۸ سالگی ادامه‌ یابد و مستمری ماهیانه نیز افزایش یابد.

۲۴ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه هفته ملی جمعیت نام‌گذاری شده است؛ شعار امسال «فرزندان نشاط امروز آسایش فردا» است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار