یکی از مراجع تقلید شیعیان در دیدار فعالان دینی کشور بحرین گفت: اگر کار خیر انجام می دهید، از همان اول باید قصدتان این باشد که ثابت قدم بمانید و تا آخر نلغزید.
کد خبر: ۱۱۰۵۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۹ 17 May 2023

به گزارش تابناک قم، برخی از فعالان دینی کشور بحرین با سفر به قم و حضور در بیت آیت‌الله عبدالله جوادی آملی با این مرجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کردند.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار بیان کرد: همواره باید از خداوند «تثبیت نفوس» را طلب کنیم تا در راه خیر خود ثابت قدم بمانیم.

وی عنوان کرد: امام سجاد(ع) در یک بیانی می فرماید : «وَیلٌ لِمَن غَلَبَت آحادُهُ أعشارَهُ!» وای بر کسی که یکی هایش بیش از ده تایی هایش باشد، با توجه به اینکه هر گناه یک کیفر دارد ولی هر یک کار خیر، ده تا ثواب دارد، امام سجاد علیه السلام می فرماید اینگونه نباید باشید که در روز قیامت این یکی های شما بیش از آن ده تایی های شما باشد.

استاد سطوح عالی حوزه مطرح کرد: گاهی انسان یک کار خیر انجام می دهد و حداقل ۱۰ برابر پاداش می گیرد «مَنْ جاءَ بِالْحَسَنَةِ فَلَهُ عَشْرُ أَمْثالِها» این کار عادی است، اما یک وقت از همان اول کار خیری انجام می دهد و می گوید این کار خیر را انجام می دهم «قربة الی الله و تثبیتا لانفهسم»، این کار خیر را برای تثبیت وضعیت خودم انجام می دهم که تا آخر نلغزم.

وی بیان کرد: خداوند در آیه ۲۵۶ سوره بقره می فرماید« وَمَثَلُ الَّذِینَ یُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمُ ابْتِغَاءَ مَرْضَاتِ اللَّهِ وَتَثْبِیتًا مِنْ أَنْفُسِهِمْ کَمَثَلِ جَنَّةٍ بِرَبْوَةٍ أَصَابَهَا وَابِلٌ فَآتَتْ أُکُلَهَا ضِعْفَیْنِ فَإِنْ لَمْ یُصِبْهَا وَابِلٌ فَطَلٌّ ۗ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ» در سوره مبارکه بقره آمده است که اگر کار خیر انجام می دهید، از همان اول باید قصدتان این باشد که ثابت قدم بمانید و تا آخر نلغزید، نه اینکه کار خیر انجام دهم تا بعدا خداوند چیزی به من عطا کند، نه! من این کار خیر را به منزله آبی بدانم که در ریشه خودم می ریزم تا ثابت قدم بمانم.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار