فرماندهی انتظامی شهرستان قم بر توجه عموم مردم به ویژه صاحبان و متصدیان واحد‌های صنفی و اماکن عمومی در جهت حفظ حرمت ماه مبارک رمضان تاکید کرد.
کد خبر: ۱۰۹۷۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۳ 25 March 2023

به گزارش تابناک قم، فرمانده انتظامی شهرستان قم گفت: ماه مبارک رمضان، «ماه تزکیه و خودسازی» است و مسافران نوروزی، مردم عزیز و به ویژه متصدیان واحد‌های صنفی و اماکن عمومی بایستی نکاتی را رعایت کنند.

سرهنگ امیر مختاری افزود: متصدیان هتل ها، مهمانپذیرها، رستوران‌های بین راهی، پایانه‌ها و ایستگاه‌های راه آهن با اخذ مجوز از مراکز ذی ربط و ضمن رعایت شئون اسلامی و پوشاندن فضای خود (به نحوی که از بیرون قابل رویت نباشد) می‌توانند به مسافران خود خدمات ارائه کنند و فعالیت سایر اماکن پذیرایی فاقد مجوز ویژه ماه مبارک رمضان از یک ساعت قبل از اذان مغرب (افطار) مجاز است.

وی گفت: سرنشینان محترم وسایل نقلیه (اعم از عمومی و شخصی) که در حال تردد هستند و همچنین هموطنان عزیزی که از فضای پارک ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها استفاده می‌کنند موظف به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان بوده و انتظار می‌رود که از هرگونه تظاهر به روزه خواری، ایجاد آلودگی صوتی و اعمال منافی شئونات اسلامی و اخلاقی اجتناب کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان قم افزود: یکی از جهات معنوی این ماه مبارک، رعایت پیش از پیش عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاری‌ها است. انتظار می‌رود همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کرده و برای تقویت مراتب خویشتنداری، تحکیم پیوند ایمانی و گسترش ارزش‌های اخلاقی، هنجار‌های دینی به ویژه عفاف و حجاب در محیط‌های عمومی با دقت بیشتری از سوی همگان رعایت شود.

وی گفت: گشت‌های انتظامی در زمان افطار و شب‌های قدر که حضور و تردد مردم عزیز تراکم بیشتری دارد، تلاش می‌کند با حضور خود، رفت و آمد را تسهیل و امنیت را ارتقاء بخشد حتما، همکاری مردم و روزه داران بسیار راهگشا خواهد بود.

سرهنگ مختاری افزود: ضوابط و نحوه صدور مجوز ویژه رمضان برای واحد‌های صنفی در ماه مبارک رمضان از طریق اتحادیه‌های صنفی ذیربط به اعضاء تحت پوشش ابلاغ شده است و متصدیان ملزم به اجرای آن هستند و مسئولیت عدم رعایت موارد یاد شده متوجه مسئولان و متولیان اماکن مربوطه است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار