معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم ‌با اشاره به اعلام گزارش مسمومیت دانش‌آموزان ‌در ۴ مدرسه‌ دیگر قم گفت: اورژانس‌ بلافاصله ‌در مدارس مورد نظر حاضر شد‌، اما دانش‌آموزی در شرایط بدحال نبود‌.
کد خبر: ۱۰۹۱۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰ 06 February 2023

به گزارش تابناک قم، مجید محبی با اشاره به اعلام گزارش مسمومیت دانش‌آموزان ‌در 4 مدرسه‌ قرائتی در پردیسان، میثم در منطقه سالاریه و دو مدرسه طا‌ها و امامی ‌اظهار کرد: پس از تماس مسئولان مدارس با اورژانس، بلافاصله نیروهای اورژانس همراه با تیم کامل‌ در مدارس مورد نظر حاضر شدند، اما دانش‌آموزی در شرایط بدحال نبود‌.

وی با بیان اینکه ‌ضعف جسمانی دانش‌آموزان بیشتر به خاطر به استرسی ناشی از حوادث قبلی مسمومیت در مدارس و محیط آشفته مدرسه بوده است، افزود: از دانش‌آموزان ‌نمونه‌گیری خون و اکسیژن‌سنجی‌ انجام شد‌ که وضعیت همه طبیعی بود و برخی را هم برای احتیاط با رضایت والدین به بیمارستان شهید بهشتی منتقل کردیم تا بررسی‌هایی تخصصی انجام گیرد که در مجموع آزمایش‌هایی از 18 دانش‌آموز گرفته شد که مشکلی نبود و اکنون این افراد در حال ترخیص هستند.

مدیر ناحیه 4 آموزش و پرورش قم نیز اعلام کرد: روز یکشنبه 3 دانش‌آموز واحد آموزشی دخترانه امامی به دلیل نقص در سیستم گرمایشی و مسمومیت با مونواکسیدکربن به بیمارستان اعزام شده‌اند.

به گزارش تابناک قم، این ششمین حادثه مسمومیت در مدارس دخترانه قم در پاییز و زمستان امسال است و هنوز هیچ توضیح رسمی درباره علت واقعی آن‌ها داده نشده است.

پیش از این نیز در پی وقوع پنج حادثه شبیه به هم، در روزهای 9 و 22 آذر در هنرستان نور منطقه یزدانشهر و 8 و 10 بهمن در دبیرستان فاطمیه منطقه صفاشهر و 12 بهمن ماه  تعدادی از دختران دانش‌آموز قمی دچار مسمومیت تنفسی شده که برای درمان به بیمارستان‌های قم منتقل شدند.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار