کتابخانه عمومی مسجد قرآن و عترت در راستای پویش کتاب آسمان و با هدف تجهیز و تاسیس کتابخانه در محله های کم برخوردار با مشارکت اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان قم افتتاح شد.
کد خبر: ۱۰۷۸۴۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴ 22 November 2022

به گزارش تابناک قم، در راستای پویش کتاب آسمان و با هدف تجهیز و تاسیس کتابخانه در محله های کم برخوردار استان قم، کتابخانه عمومی مسجد قرآن و عترت واقع در محله کم برخوردار شهر قائم، با مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم افتتاح شد.

مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم در این مراسم گفت: حضور دفتر تسهیل گری شهر قائم زیرنظر معاونت اجتماعی استانداری و جهاد دانشگاهی استان به این معنا است که در دولت مردمی، تسهیل گری جایگزین تصدی گری در امور است و خود مردم تصمیم گیرنده و مهم ترین اصل هر فرایندی هستند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مشارکت همگانی در تحقق عدالت فرهنگی ابراز داشت: به ثمر نشستن این کتابخانه عمومی که در دل یک مسجد به عنوان پایگاه عبادی و در محله کم برخوردار شهر قائم واقع شده است، حاصل تعامل دستگاه های اجرایی و فرهنگی مختلف بوده است که با حضور مردم و مشارکت خیرین به نتیجه رسیده است و این نمونه و شاهدی است بر این مطلب که تحقق عدالت فرهنگی و توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی تنها به دست یک سازمان یا دستگاه قابل انجام نیست و نیازمند هم افزایی دستگاه های مختلف و مشارکت مردم، خیرین و واقفان است. 

توکلیان تصریح کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی همواره حمایت از کتابخانه های عمومی، به خصوص در مناطق کم برخوردار را وظیفه خود دانسته و در راستای بهبود فرایند ها و کمک به راه اندازی این کتابخانه نیز، علاوه بر کتاب هایی که از طرف این اداره کل به کتابخانه اهدا شده است، در زمینه آموزش متصدیان و کتابداران کتابخانه و همچنین اهدای نرم افزار لازم جهت سازماندهی و رده بندی که به منظور دسترسی بهتر اعضا به کتابها مورد نیاز نیاز است، آمادگی خود را اعلام می کند.

در پایان این مراسم، با حضور مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان، علی حسینی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان و حجت الاسلام و المسلمین نظری، امام جماعت مسجد قرآن و عترت، از جمعی از فعالان کتاب و کتابخوانی در مناطق کم برخوردار استان تقدیر شد.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار