رئیس اداره امور بین الملل حرم حضرت معصومه (س) گفت: طی ۶ ماه گذشته ۲ هزار و ۴۷۵ گردشگر از ۵۷ کشور و ۳۸ هزار و ۱۴۰ زائر از ۲۴ کشور عربی، اردو و آذری زبان در حرم مطهر بانوی کرامت حضور یافتند.
کد خبر: ۱۰۶۹۹۶۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱ 01 October 2022

به گزارش تابناک قم، کمال ثریااردکانی در گفت‌وگویی با اشاره به فعالیت شش ماهه فضای مجازی و بخش گردشگری اداره امور بین‌الملل حرم مطهر حضرت معصومه (س) عنوان کرد: طی شش ماه گذشته ۲ هزار و ۴۷۵ گردشگر از ۵۷ کشور و ۳۸ هزار و ۱۴۰ زائر از ۲۴ کشور عربی، اردو و آذری زبان در حرم حضرت معصومه (س) حضور یافتند.

وی با بیان اینکه این آمار مربوط به بازدیدهای گروهی است که به دفتر امور بین‌الملل برای ارائه خدمات مراجعه می‌کنند، اظهار کرد: تعداد زیادی از زائران به صورت انفرادی و یا گروهی بدون مراجعه به دفتر امور بین‌الملل، در حرم حضور پیدا می‌کنند که در این آمار به آن‌ها اشاره نشده است.

رئیس اداره امور بین‌الملل حرم مطهر بانوی کرامت افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون ۱۵۷ مهمان ویژه با هیئت همراه از ۱۶ کشور اعم از سفیر، وزیر، علمای اهل سنت، اساتید و رؤسای دانشگاه، روحانیون و کشیش‌های مسیحی و فعالان فرهنگی از حرم مطهر حضرت معصومه (س) بازدید کرده‌اند.

وی فعالیت رسانه‌ای و فضای مجازی را از دیگر فعالیت‌های اداره امور بین‌الملل حرم حضرت معصومه (س) عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال تا کنون ۱۴۸ محصول رسانه‌ای به ۷ زبان اردو، عربی، انگلیسی، اسپانیایی، پرتغالی، فرانسوی و تائی در این اداره تولید شده است.

ثریارادکانی افزود: همچنین ۲۷۹ پخش زنده در قالب مراسمات مذهبی و زیارت نیابتی به ۴ زبان عربی، اردو، انگلیسی و تائی از حرم مطهر حضرت معصومه (س) برای شبکه‌های اجتماعی، ماهواره‌ای و بین‌المللی طی ۶ ماه گذشته انجام شده است.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار