زنگ ملی جشن عاطفه‌ها همزمان با سراسر کشور توسط فرزند شهید عبدالعزیز ستارپناه در دبستان امیرالمومنین(ع) منطقه پردیسان نواخته شد.
کد خبر: ۱۰۶۹۷۸۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۳ 29 September 2022

به گزارش تابناک قم، زنگ ملی جشن عاطفه‌ها همزمان با سراسر کشور در دبستان امیرالمومنین(ع) منطقه پردیسان نواخته شد.

در این مراسم که زنگ جشن عاطفه‌ها توسط فرزند شهید عبدالعزیز ستارپناه از کارکنان مدرسه امیرالمؤمنین(ع) نواخته شد، از تمام کارکنان این مدرسه که از حامیان ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان قم هستند، با اهدای لوح سپاس و یادبود معنوی قدردانی شد.

علیرضا رحیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان قم نیز در این مراسم با تبریک آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، جشن عاطفه‌ها را فرصتی مناسب برای مردم و دانش‌آموزان دانست و گفت: این جشن باشکوه و خداپسندانه، امروز در هزار و 481 مدرسه استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از سه هزار دانش‌آموز توسط فرهنگیان، کمک و حمایت می‌شوند، گفت: همه باید دست به دست هم بدهیم تا هیچ دانش‌آموزی بخاطر فقر از تحصیل محروم نشود.

محمد نجفی، قائم مقام مدیرکل کمیته امداد استان قم نیز در این مراسم بیان کرد: فقر نباید دلیل ترک تحصیل باشد، برگزاری این جشن در مدارس، موجب ایثار و همبستگی بیشتر دانش‌آموزان در ترویج فرهنگ نیکوکاری و انسان‌دوستی است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی بیان کرد: در استان قم 6 هزار و 676 دانش‌آموز، تحت حمایت این نهاد قرار دارند.

عباس جوشقانی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قم در حاشیه این مراسم اظهار داشت: سال گذشته بیش از دو میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری شد و پیش‌بینی می‌شود امسال این مبلغ به 5 میلیارد تومان برسد.

وی خاطرنشان کرد: 6 هزار و سیصد دانش‌آموز و 700 دانشجو تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که هزینه تحصیل آن‌ها هر سال از جشن عاطفه‌ها تامین و تقدیم می‌شود

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار