رئیس مرکز بهداشت قم، از موجود بودن هفت نوع واکسن کرونا در سبد واکسیناسیون استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۲۴۷۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶ 26 January 2022

به گزارش تابناک قم، دکتر سیامک محبی، رئیس مرکز بهداشت قم، تزریق واکسن را یکی از مؤثرترین راه‌های مقابله با کرونا دانست و گفت: این اقدام موجب ایمنی فردی و اجتماعی می‌شود.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر هیچ مشکلی در تامین واکسن کرونا در قم وجود ندارد، افزود: ۷ نوع واکسن در مراکز واکسیناسیون وجود دارد که ۳ نوع وارداتی و ۴ نوع ساخت داخل کشور است.

محبی با اشاره به روند واکسیناسیون در استان قم، تصریح کرد: تزریق واکسن به تمامی افراد جامعه هدف توسط کادر بهداشتی در مراکز خدمات جامع سلامت و تجمیعی بی وقفه انجام می‌شود و از شهروندان درخواست داریم در اسرع وقت نسبت به تزریق واکسن خود اقدام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: تنها راه شکست ویروس کرونا و سویه جدید آن (اومیکرون) علاوه بر تزریق واکسن، رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است.

وی افزود: با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و دریافت واکسن کرونا از تمام شهروندان درخواست داریم مدافعان سلامت را در این بحران به وجود آمده یاری دهند.

واکسن‌های ایرانی در سبد تزریق واکسیناسیون قم شامل کووایران برکت، پاستوکووک، پاستووکووک پلاس و اسپایکوژن و واکسن‌های وارداتی آسترازنکا، اسپوتنیک وی و سینوفارم می‌باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار