در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۲۷ میلیون و ۹۲۳ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۵ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۱۲۲۸ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۲۳۸۸۲
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵ 22 January 2022

به گزارش تابناک قم، تاکنون ۶۰ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۶۵۹ دوز اول و ۵۳ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۹۴۱ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۱۴ میلیون و ۱۳ هزار و ۴۶۵ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۲۷ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۶۵ دوز واکسن در ایران که ۲۳۵ هزار و ۲۵۷ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

 بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵ هزار و ۲۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۳۸۳ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۶ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۸۴۳ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۲۰ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۳۲ هزار و ۱۷۲ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۶ میلیون و ۷۵ هزار و ۷۳۰ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۱۲۲۸ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۴۳ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۳۹۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲.۱ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۹ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲ درصد است.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار