جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:جهان اسلام سالهاست قربانی وحشت‌آفرینی استکبار است.
کد خبر: ۹۶۵۳۱۸
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰ 20 May 2021

به گزارش تابناک قم، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تسلیت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع بیانیه ای به این مناسبت صادر کرد که متن آن به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

هشتم شوال ۱۳۴۴ هـ.ق یکی از دردناک‌ترین و جبران‌ناپذیرترین حوادث در جهان اسلام به وقوع پیوست و شعله‌های جهل و کینه بر حریم مقدس و پاک قبور ائمه بقیع(علیهم‌السلام) افکنده شد.

انسان‌هایی بداندیش و متحجر که فقط با زبان تیغ و شمشیر سخن می‌گفتند و از حقیقت اسلام هیچ بویی نبرده بودند، وحشیانه به ستیز با عقلانیت، اخلاق و اصول اسلامی پرداختند و با ویران کردن مشاهد مشرفه و آثار اسلامی حرمین شریفین، خباثت و سفاکی خود را آشکار کردند.

مدعیانی شب زده که تفکرات مسموم خود را به نام اسلام منتشر می‌کردند و با زهرپاشی‌ها و فتنه‌گری‌ها عامل اختلاف افکنی بین مسلمانان و تجهیز گروه‌های تکفیری شدند.

داعش، بوکو حرام و سایر گروه‌های تکفیری و سلفی که مروجان اسلام ابوسفیانی هستند؛ میراث‌خوار پدران خونریز خود در فرقه وهابیت‌اند و همه جنایت‌های امروز تکفیری‌ها در جهان اسلام ریشه در تاریخ سراسر فساد وهابیت دارد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تسلیت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط فرقه ضالّه وهابیت اعلام می‌دارد: جهان اسلام سالهاست قربانی وحشت‌آفرینی گروه‌ها و فرقه‌هایی است که در سرویس های اطلاعاتی و امنیتی استکبار تولید و تکثیر شده‌اند.

وهابیت، سلاح پنهان استعمار انگلیس علیه وحدت اسلامی و بیداری اسلامی بوده است و رنجی که مردم عراق، یمن، سوریه و افغانستان سالهاست با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند در حقیقت در اتاق‌های فکر آمریکایی و صهیونیستی طرح‌ریزی‌شده است.

گرچه جاهلان خونریز وهابی از مباحثه و گفت‌وگو گریزان هستند؛ اما حقیقت اسلام و معارف نورانی اهل‌بیت(علیهم السلام) روشنا بخش تاریکی هاست و پرده‌های سیاه تحجر و عقب‌ماندگی را کنار زده است.

جهان اسلام آینده درخشانی پیش رو دارد؛ و ظهور و حاکمیت شجره طیبه و کلمه حق پایانی سعادتمندانه برای امت اسلامی رقم خواهد زد.

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
سید هاشم حسینی بوشهری
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار