مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور در جلسه ای که در دفتر رئیس کل دادگستری استان قم برگزار شد زندانهای قم را مجری طرح های پایلوت بنیاد تعاون زندانیان کشور معرفی کرد .
کد خبر: ۹۶۵۳۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸ 20 May 2021

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام مظفری رئیس کل دادگستری قم در این دیدار بیان کرد: دغدغه اشتغال زندانیان و توانمند سازی خانواده آنان از مهمترین اقداماتی است که مجموعه قضایی استان در صدد اجرای آن است چرا که این موضوع مطالبه رهبر معظم انقلاب و ریاست قوه قضائیه است و حمایت و پشتیبانی از سوی دادگستری استان در این راستا صورت پذیرفته و می پذیرد و تلاش ما و اداره کل زندانها بر این است که در آینده نزدیک به اشتغال ۸۰ درصدی زندانیان برسیم.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه بیان کرد: در زندانهای قم شرایط برای ورود صنعتگران ، کارآفرینان و خیرین جهت ایجاد اشتغال و توانمند سازی زندانی و خانواده وی فراهم است و باید از این ظرفیت نهایت استفاده شود و انتظار ما از مرکز هم این است که با اجرای طرح های موثر، کارآفرین و درآمد زا ، زندانهای قم را به پایگاه اشتغال تبدیل نمایند.

در ادامه مهندس مختاری ضمن تشکر از تعاملی که فی مابین دادگستری و اداره کل زندانهای قم وجود دارد بیان کرد: قم ظرفیت های بسیار خوبی دارد به ویژه از فضای فیزیکی کارگاهی و منابع انسانی خوبی بهره می برد و هدف ما این است که ظرفیت و بهره وری امکانات را در گام اول افزایش دهیم تا به اشتغال ۸۰ درصدی زندانیان که ریاست قوه قضائیه به آن تاکید دارند برسیم.

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور ادامه داد: در راه رسیدن به اشتغال ۸۰ درصدی زندانیان از ظرفیت بخش های خصوصوی نهایت استفاده را خواهیم برد و نیازمندی ها و الزاماتی که می تواند تحکیم بخش این همکاری باشد را در حال بررسی هستیم.

مهندس مختاری ادامه داد: با توجه به ظرفیتی که زندانهای قم دارد برآنیم تا طرح های پایلوت بنیاد تعاون زندانیان کشور را از این استان آغاز نمائیم و سپس آن را توسعه دهیم.

در ادامه دکتر رنجبر مدیر کل زندانهای قم ضمن تقدیر و تشکر از نهایت حمایت و پشتیبانی حجت الاسلام مظفری رئیس کل دادگستری و مجموعه قضایی استان ، بیان کرد: زندانهای قم سال ۱۴۰۰ را با توجه ویژه به خانواده زندانیان و توسعه اشتغال آنان و خانواده شان آغاز کرده است که طی این دو ماه گذشته توفیقات خیلی خوبی نیز حاصل شده است و آمادگی کامل اجرای طرح های بنیاد تعاون زندانیان کشور را داریم.  

پس از این دیدار ، مهندس مختاری و هیئت همراه از کارگاه های اشتغال زندان مرکزی و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی قم بازدید نمودند و از نزدیک با مددجویان شاغل در این کارگاه ها صحبت کردند .

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار