مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت: این استان خاستگاه کشتی فرنگی کشور است و روند توسعه و ارتقای شاخص‌ها و ظرفیت‌های این رشته ورزش در قم همواره در طی سال های اخیر رشد داشته‌است.
کد خبر: ۹۶۴۴۷۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴ 17 May 2021

به گزارش تابناک قم، رسول منعم روز دوشنبه درحاشیه بازدید از اردوی تیم ملی کشتی در قم، در جمع کشتی گیران و اعضای کادر فنی این تیم افزود: امیدواریم برگزاری این اردو بتواند زمینه و بستر مناسب برای تقویت امور فنی ورزشکاران و ارتقای آمادگی جسمانی آنها برای حضور پرقدرت تیم ملی کشتی کشورمان در مسابقات آسیایی، جهانی و بین المللی را فراهم کند.

وی ادامه داد: استان قم افتخار آفرینان زیادی را در این رشته ورزشی به کشور معرفی کرده‌است و این ورزشکاران توانسته‌اند در عرصه‌های مختلف عملکرد درخشانی از خود ثبت کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان قم افزود: کسب سهمیه المپیک قم پس از ۳۰ سال توسط علیرضا نجاتی و همچنین درخشش امیر عبدی کشتی گیر جوان و آینده‌دار این استان، نوید این را می‌دهد که ظرفیت‌های استان در این رشته ورزشی درحال باروری و شکوفایی است.

وی برگزاری اردوی تیم ملی کشتی قم را فرصتی برای این رشته ورزشی در استان دانست و گفت: قم افتخار این را دارد که از وجود مربیان برجسته‌ای مانند روح الله میکائیلی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان و عضو کمیته فنی مسابقات بین‌المللی جام تختی و همچنین سایر مربیان و پیشکسوتان که در کشور شناخته شده هستند برخوردار است.

منعم با اشاره به انتخاب سعید عباسی داور بین‌المللی قم به عنوان سرپرست فنی چهل و یکمین دوره رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی و آزاد جام تختی گفت: این انتخاب نشان می‌دهد که این استان در عرصه داوری نیز حرف‌های زیادی در این رشته دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم افزود: به اهتزار در آوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی در عرصه‌های بین المللی افتخاری است که رسیدن به آن نیازمند تلاش مستمر و خستگی ناپذیر است.

چهل و یکمین دوره رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی و آزاد جام تختی ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار می‌شود.

اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان با حضور ۳۹ ورزشکار در ۱۰ وزن مختلف زیر نظر کادر فنی تیم ملی تمرینات خود را از روز ۱۹ اردیبهشت ماه جاری به مدت ۱۰ روز در شهر قم آغاز کرده است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار