مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر معصومه (س) از برپایی بازارچه کسب‌و کار خانگی در محله دروازه ری قم تا دو ماه آینده خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۸۴۸۶
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۱ 26 May 2024

به گزارش تابناک قم، علیرضا خاکی، مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر معصومه (س) با اشاره به پروژه بهسازی محله دروازه ری اظهار کرد: محور شهدای دروازه ری محوری به عرض ۱۸ متر از دو دهه قبل در طرح‌ها و برنامه‌ریزی مدیریت شهری پیش‌بینی‌شده بود و در سال گذشته به‌صورت جدی در دستور کار قرار گرفت.

وی با تأکید بر اینکه پشتوانه‌های دولتی در تسریع اجرای پروژه تأثیر مثبتی داشته است، ‎افزود: با محوریت منطقه یک شهرداری قم، تمام پلاک‌های واقع در طرح مسکونی و تجاری تملک شده و باقیمانده پلاک‌های بزرگ‌تر از حد توسعه، در حال مذاکره است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر با بیان اینکه پروژه بهسازی محور شهدای دروازه ری تنها یک پروژه عمرانی نیست، تصریح کرد: با افتتاح نخستین دفتر تسهیلگری در محله دروازه ری، نخستین بازارچه موقت پیش از ماه مبارک رمضان برگزار شد.

خاکی خاطرنشان کرد: بازارچه موقت با تعامل با گروه‌های مختلف جمعیتی برای گروه‌های هدف خاص، چون صنایع‌دستی، زنان بی‌سرپرست و کمک به اشتغال خانواده با مشارکت سازمان میادین و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم راه‌اندازی شد.

وی با تأکید بر اینکه این بازارچه‌ها به‌صورت ادواری در سال چندین بار فعالیت خواهند کرد، عنوان کرد: بازارچه‌های موقت در راستای اشتغال‌زایی و کمک به گروه‌های اجتماعی و کم برخوردارتر شکل گرفت.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر با بیان اینکه بازارچه بعدی تا دو ماه آینده راه‌اندازی می‌شود، گفت: لازمه برگزاری بازارچه دوم، بهسازی اطراف بوستان سعادت است تا مشکلی برای عبور و مرور شهروندان نداشته باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار