مدیرکل تامین اجتماعی قم گفت: کارگران بخش بزرگی از بیمه‌شده‌های اجباری در سازمان تامین اجتماعی هستند که تعدادشان در این استان به ۱۶۰ هزار و ۲۶۲ نفر می‌رسد.
کد خبر: ۱۱۶۴۶۲۰
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۵ 28 April 2024

به گزارش تابناک قم، سید علی موسوی مدنی روز یکشنبه در گفت‌وگویی با تبریک هفته کارگر، افزود: این تعداد کارگر شاغل در صنایع و فضای کسب‌وکار و تولید در استان قم هستند که نوع بیمه آن‌ها اجباری است.

وی اضافه کرد: هم اینک ۱۲ هزار و ۸۰۴ کارگر ساختمانی در قم فعالیت می‌کنند و تعداد یک‌هزار و ۴۲ کارگر نیز مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌نمایند.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی از طریق سامانه es.tamin.ir بیش از ۵۴ خدمت ارائه می‌کند، ضمن این‌که شهروندان می‌توانند تمام سوالات خود را از طریق سامانه ۱۴۲۰ بپرسند.

موسوی مدنی بیان کرد: امروز کارگران به‌عنوان سربازان عرصه اقتصادی در بخش تولید و خدمات پیشگام هستند و نقش این قشر زحمتکش در تحقق شعار سال مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی انکارناپذیر است.

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین گروه‌های جامعه هدف در دولت مردمی سیزدهم، جامعه کارگری است و وظیفه ما خدمت‌رسانی به جامعه کارگری می‌باشد، چرا که آنان ستون‌های انقلاب هستند و دولت سیزدهم تلاش می‌کند فضای کسب‌وکار و تولید و هم معیشت کارگران را بهبود ببخشد.

وی با اشاره به این‌که در سال‌های اخیر، کارگران در بخش اقتصاد و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و جهش تولید و اشتغال گام‌های بزرگی برداشته‌اند، تاکید کرد: نباید توجه به خواسته‌های این قشر از جامعه محدود به هفته کارگر باشد و همچنان راه زیادی در مسیر تکریم مقام کارگر پیش‌روی جامعه و به‌ویژه مسوولان است‌.

جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی قم به بیش از ۸۴۸ هزار نفر می‌رسد که از این تعداد، ۲۶۱ هزار و ۱۹ نفر بیمه شده اصلی و ۶۴ هزار و ۲۷۲ نفر مستمری‌بگیر اصلی هستند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار