رییس خانه صمت استان قم عنوان کرد؛
رییس خانه صمت استان قم با اشاره به افزودن پنجشنبه ها به عنوان ایام تعطیل هفته گفت: انجام اینکار موجب محدودیت ارتباط تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی با بازار های جهانی می شود و این امر یکی از موانع اصلی برای تحقق شعار سال می باشد.
کد خبر: ۱۱۶۳۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۹ 23 April 2024

به گزارش تابناک قم، محمد آقاجانی در گفت و گو با خبرنگاران عنوان کرد: هرساله شعار سال به عنوان راهنما و راهگشا فعالان اقتصادی و تولید کنندگان می باشد و امسال نیز اهتمام تولید کنندگان جهش تولید آن هم با مشارکت مردم است تا علاوه بر تحول در بخش تولید و افزایش اشتغال بتوانیم به شعار سال و رهنمود های رهبری لبیک بگوییم.

رییس خانه صنعت معدن و تجارت استان قم با اشاره به تعطیلی روزهای شنبه و یکشنبه در بیشتر کشورهای جهان گفت: باید توجه داشته باشیم در صورتی که شاهد تعطیلی پنجشنبه ها باشیم فعالان اقتصادی ایران فقط می‌توانند در سه روز کاری با بازارهای بین‌المللی ارتباط داشته باشند که این امر در امر صادرات و واردات مواد اولیه و کالای تمام شده ایجاد چالش خواهد کرد و قطعا از سوی دولت و مجلس محترم باید نسبت به تعطیلی پنجشنبه‌ها تجدید نظر صورت بگیرد و به‌ جای آن شاهد تعطیلی روزهای جمعه و شنبه باشیم.

آقاجانی با اشاره به تجارت ۱۱۳ میلیارددلاری ایران با کشورهای مختلف جهان بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران و بخش خصوصی ایران علی رغم تحریم ها و مشکلاتی که دشمنان در مباحث اقتصادی ایجاد کرده اند توانسته است به تعاملات تجاری مناسبی با دنیا برسد و نباید از کنار این آمارها و تعاملات به راحتی گذر کنیم و فرصت گسترش آن ها را با محدودیت زمانی در ارتباط با سایر بازارهای جهانی از دست بدهیم.

وی ادامه داد: ایجاد وقفه‌ای ۴ روزه در ارتباطات مالی و تجاری با دنیا و زیان اقتصادی ناشی از آن آنچنان مورد اهمیت می باشد که بسیاری از کشورهای اسلامی و حوزه خلیج‌ فارس برای کاهش این زیان‌ ها، طی تصمیمی یکپارچه از سال ۲۰۰۸ میلادی و به‌صورت تدریجی طی ۵ سال، تعطیلات پایان هفته خود را از پنجشنبه و جمعه، به جمعه و شنبه تغییر دادند.

رییس خانه صنعت معدن و تجارت استان قم با اشاره به تنظیم نامه ای از سوی خانه ایران پیرامون درخواست بازنگری و تجدید نظر در تعطیلی پنجشنبه ها عنوان کرد: خانه صمت استان قم ضمن حمایت از این نامه در خواست خود را برای این بازنگری مجددا و موکدا اعلام می دارد.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار