معاون بازرسی و نظارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۳ و ماه مبارک رمضان ۲هزار و ۵۲ پرونده تخلف صنفی در این استان تشکیل شده‌است.
کد خبر: ۱۱۶۲۵۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۳ 14 April 2024

به گزارش تابناک قم، سیاوش فولادی وندا روز شنبه در گفت‌وگویی پیرامون این موضوع بیان داشت: از ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ تاکنون ۱۰ هزار و ۴۰۴ واحد صنفی توزیعی – خدماتی در این استان بازدید شد که منجر به شناسایی ۲هزار و ۵۲ واحد متخلف گردید.

وی ادامه داد: برای واحدهای صنفی متخلف پرونده تخلف به ارزش چهار هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال تشکیل و به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی افزود: همچنین با همکاری دستگاه‌هایی اعم از تعزیرات حکومتی، اتحادیه‌ها، اتاق اصناف، غله و خدمات بازرگانی، بسیج، راه شهرسازی،‌ میراث فرهنگی، دامپزشکی، فرمانداری، مرکز بهداشت،‌ معاونت غذا و دارو و دیگر نهادها تعداد یک‌هزار و ۹۰ مورد بازرسی مشترک انجام شد که از این تعداد ‌۲۷۹ پرونده به ارزش ۱۵ میلیارد ‌و ۳۰۰ میلیون ریال تشکیل شده‌است.

فولادی وندا گفت: همچنین در طی این مدت ۹۳۲ مورد گزارش مردمی به سامانه ۱۲۴ اعلام که ۷۵۷ مورد بررسی قرار گرفته‌است.

وی تاکید کرد: از عموم مردم استان قم تقاضا می‌کنیم هرگونه تخلف اقتصادی اعم از گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور ، احتکار، عرضه خارج از شبکه و دیگر موارد را به تلفن ۱۲۴ و یا سامانه www.۱۲۴.ir اعلام نمایند.

وی ادامه داد: همچنین از شهروندان می‌خواهیم به فراخوان ثبت نام ناظران افتخاری به آدرس http://B۲n.ir/Nazerqom مراجعه و ثبت نام نمایند.

گفتنی‌است براساس آخرین پایش صورت گرفته، ۴۰ هزار پروانه کسب در قم موجود می‌باشد که ۱۶ هزار مورد آن در بخش تولیدی و خدمات فنی و ۲۴ هزار مورد آن در بخش توزیعی و خدماتی است.

اصناف در قم به دلیل موقعیت خاص زائرپذیری این استان و اهمیت بخش خدمات در آن، جایگاه ویژه‌ای دارند و در همین راستا اداره‌کل صنعت‌، معدن و تجارت قم همکاری گسترده‌ای با فعالان بخش اصناف استان دارد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار