مدیرکل راه و شهرسازی قم با اشاره به روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن قم، گفت: تاکنون پروانه ۲۰ هزار واحد این طرح در این استان صادر شده‌است.
کد خبر: ۱۱۶۲۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۷ 14 April 2024

به گزارش تابناک قم، حسین زنجیرانی فراهانی روز شنبه در گفت‌وگویی افزود: در قالب این طرح حدود ۷۰ هزار واحد مسکونی آماده‌سازی و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: همچنین پیش‌نویس صدور پروانه ساخت ۳۶ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن قم نیز قطعی و به‌تدریج صادر خواهد شد.

زنجیرانی فراهانی با اشاره به وضعیت قم در صدور پروانه‌های نهضت ملی مسکن، یادآور شد: درصد پیشرفت صدور پروانه طرح نهضت ملی مسکن در قم ۳۰ درصد برآورد می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی قم ادامه داد: طی اقدامات انجام شده در حدود سه سال گذشته، قم در اجرا و تامین زمین جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در رتبه دوم کشور قرار گرفته است.

وی با اشاره به تامین زمین مورد نیاز جهت اجرای این طرح، خاطرنشان کرد: واحدهای مسکونی طرح فوق در استان قم در ۲ قالب ویلایی و آپارتمانی در حال احداث است.

به گزارش ایرنا، علاوه بر سایت‌های ۵۶۰ هکتاری، ۲۷، ۲۲ و ۱۷ هکتاری در پردیسان قم که به‌صورت آپارتمانی در طرح نهضت ملی مسکن در حال احداث است، خانه‌های مسکونی در سایت‌های طایقان و پرنیان، قنوات و برخی از شهرهای اقماری به‌صورت یک‌طبقه درحال آماده سازی است.

براساس گزارش سامانه نهضت ملی مسکن در استان قم بیش از ۱۴۷ هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد حدود ۸۵ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند.

شهرک پرنیان به مساحت ۹۵۰ هکتار در فاصله ۲۱ کیلومتری پردیسان قم در محدوده روستای قلعه چم قرار دارد و به‌عنوان سایت جدید نهضت ملی مسکن ساخت خانه‌های ویلایی در آن آغاز شده‌است.

در این سایت، ساخت خانه‌های یک‌طبقه حیاط‌دار ۳۰۰ مترمربعی در طرح نهضت ملی و ۲۰۰ مترمربعی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش‌بینی شده‌است. در فاز نخست این شهرک هفت هزار و ۵۰۰ واحد ویلایی احداث می‌شود.

شهرک پرنیان ظرفیت ۴۰ هزار واحد مسکونی را در خود دارد که در گام نخست در سه‌فاز ۱۷۰.۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری اجرایی خواهد شد که در فاز اول آن به مساحت حدود ۱۷۰ هکتار طراحی و اجرا می‌شود.

همچنین براساس آخرین گزارش از سامانه نهضت ملی مسکن، در شهر سلفچگان حدود سه هزار و ۸۰۰ متقاضی اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد، بالغ بر یک‌هزار و ۸۰۰ متقاضی حائز شرایط شناخته شده‌اند. متراژ واحدهای مسکونی ۲۰۰ متر است که ۸۰ تا ۱۰۰ متر آن را بنای ساختمان تشکیل می‌دهد.

سایت نهضت ملی مسکن اسلام‌آباد قنوات نیز واقع در هفت‌کیلومتری شهر قم، بین مبارک آباد و شهر قنوات قرار دارد و مساحت آن ۵۴۵ هکتار است.

در این سایت بالغ بر هفت هزار و ۲۰۰ قطعه زمین مسکونی برای ساخت مسکن طراحی شده است و واحدهای مسکونی به‌مرور به‌صورت ساخت اسکلت و سفت‌کاری و یا واگذاری زمین انفرادی به متقاضیان اختصاص می‌یابد. قطعات زمین‌های سایت اسلام‌آباد قنوات به‌صورت یک‌طبقه حیاط‌دار ۲۰۰ متری طراحی شده‌است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار