مدیرکل صنعت، معدن و تجارت قم گفت: بر اساس آخرین پایش صورت گرفته، ۴۰ هزار پروانه کسب در قم موجود می‌باشد که ۱۶ هزار مورد آن در بخش تولیدی و خدمات فنی و ۲۴ هزار مورد آن در بخش توزیعی و خدماتی است.
کد خبر: ۱۱۵۹۶۵۳
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۴:۲۳ 20 March 2024

به گزارش تابناک قم، اکبر ابدالی روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی اظهار کرد: اصناف در قم به دلیل موقعیت خاص زائرپذیری این استان و اهمیت بخش خدمات در آن، جایگاه ویژه‌ای دارند و در همین راستا اداره کل صنعت‌، معدن و تجارت قم همکاری گسترده‌ای با فعالان بخش اصناف استان دارد.

وی افزود: در همین رابطه از ابتدای سال‌جاری تا اسفندماه، چهار هزار و ۵۰۴ پروانه صنفی در بخش تولیدی و خدمات فنی و نیز در حوزه توزیعی و خدماتی با سرمایه‌گذاری ۱۳ هزار و ۵۱۲ میلیارد ریال در قم صادر شد که فرصت اشتغالزایی برای ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر را به وجود آورد.

وی ادامه داد: اداره کل صنعت،‌ معدن و تجارت قم برای حمایت از اصناف، پرداخت تسهیلات در قالب‌های مختلف به فعالان صنفی استان را دنبال می‌کند که در همین رابطه طی مدت یاد شده ۵۷۲ متقاضی برای دریافت تسهیلات به مبلغ یک‌هزار و ۴۲۱ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.

ابدالی گفت: همچنین برگزاری انتخابات صنفی بر اساس زمان‌بندی قانونی و قیمت‌گذاری کالاها بر اساس دستورالعمل‌های موجود از جمله برنامه‌های مهمی است که اداره کل صنعت،‌ معدن و تجارت قم در این بخش با همکاری اتاق اصناف استان آن را دنبال می‌کند.

گفتنی‌است نظارت بر عملکرد اصناف موضوع مهم دیگری است که اداره کل صنعت، معدن و تجارت قم با همکاری اتاق اصناف استان با جدیت آن را پیگیری می‌کند و قشرهای مختلف مردم نیز می‌توانند هرگونه تخلف در حوزه فعالیت اصناف را به شماره ۱۲۴ گزارش کنند تا موضوع مورد نظر توسط بازرسان بررسی شود.

به طور کلی اصناف فعال در قم، تعامل مثبت و همکاری بسیار خوبی با مدیران بخش‌های اجرایی استان برای مدیریت هرچه بهتر بازار و تامین نیازهای مردم دارند و بارها در مناسبت‌های مختلف این موضوع به اثبات رسیده‌است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار