در حاشیه برگزاری دومین شب از نمایشگاه روایت پیشرفت مطرح شد؛
در دومین شب از نمایشگاه روایت پیشرفت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن بازدید از این نمایشگاه در نشستی خصوصی به ایراد سخن پرداخت.
کد خبر: ۱۱۳۸۲۹۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۲ 16 November 2023

به گزارش تابناک قم، بهرام عین اللهی ۲۴ آبان ماه در طی سفری به استان قم در نخستین نمایشگاه روایت پیشرفت حاضر و ضمن بازدید از غرفه های گوناگون این نمایشگاه در جمع طلاب، فضلا و نخبگان استان به ایراد سخن پرداخت.

ایران دارای ۶مرکز ساخت واکسن می باشد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه برنامه به ارائه گزارشی از اقدامات دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان پرداخت و گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سخنرانی خود در حاشیه نمایشگاه روایت پیشرفت گفت: امروز ایران دارای ۶ مرکز ساخت واکسن می باشد و مفتخریم در مقابله با هرگونه تهدید ویروسی بتوانیم به ساخت واکسن بپردازیم.

وزیر بهداشت گفت: بنا به تعبیر مقام معظم رهبری مسئله سلامت جزو مسائل درجه یک کشور است؛ سلامت بلاشک یکی از مهم‌ترین موضوعات کشور محسوب می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: در دولت سیزدهم محور ما از درمان محوری به سمت پیشگیری سوق داده شده است؛ به لطف خدا و تلاش مجموعه دولت این اتفاق را در شبکه سلامت کشور رقم زدیم.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: تشکیل کمیته علمی کرونا با هدف بازنگری در شیوه کنترل و پیشگیری با حضور ۶۰ استاد بزرگ در حوزه مربوطه، واردات انبوه واکسن با همکاری مشترک همه ارکان نظام با هدف ارتقای سطح ایمنی جامعه از اولین برنامه‌های وزارت بهداشت و درمان کشور در روزهای ابتدایی دولت بود.

وی تاکید کرد: ابتدای دولت براساس آمار روزانه ۷۰ هزار واکسن به افراد سالخورده تزریق می‌شد؛ این مسئله باعث شده بود فرآیند واکسیناسیون سرعت کمی داشته باشد.

وزیر بهداشت مطرح کرد: با پیگیری شخص آیت‌الله رئیسی و مکاتبات با کشور چین موفق شدیم ۱۶۰ میلیون دوز واکسن را وارد کشور کنیم، به حدی سرعت واکسیناسیون بالا رفت که آمار روزانه ما به حداقل ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دُز رسید.

بیمه همگانی پس از ۴۴ سال در دولت سیزدهم رقم خورد

عین اللهی در ادامه گزارش خود گفت:
امروز پس از ۴۴ سال بیمه همگانی پس در دولت سیزدهم برای تمامی جامعه رقم خورد‌ و در حوزه گسترش بیمه همگانی دچار رشد بی سابقه هستیم.

وی گفت: همچنین در دولت سیزدهم ۱۲ میلیون در ۵ دهک نخست جامعه به صورت رایگان بیمه شده‌اند، علاوه بر آن درمان رایگان سه دهک ابتدایی جامعه و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت تا به امروز انجام شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به آمار پروژه‌های بهداشتی افتتاح شده در دولت، عنوان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز حدود دو هزار پروژه بهداشتی به بهره‌برداری رسیده است و هدف‌گذاری‌ کرده‌ایم تا پایان دولت سیزدهم این پروژه‌ها را به ۴ هزار و ۴۰۰ واحد برسانیم.

وی افزود: اتفاق مهم دیگری که دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان رقم زده است، جذب ۴ هزار و ۳۰۰ بهورز و ۶ هزار و ۵۰۰ نیروی بهداشتی با هدف ارتقای سلامت جامعه است.

وزیر بهداشت گفت: مسئله مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که آمار اضافه شدن خودرو کمک‌‌دار به حوزه بهداشت در دولت قبلی صفر بوده است اما با تلاش دولت سیزدهم به ویژه وزارت بهداشت تا به امروز پنج هزار و 400 موتورسیکلت کمک‌دار و ۵۰۰ خودروی شاسی بلند کمک دار به شبکه سلامت و درمان ما اضافه شده است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: علاوه بر این دستگاه‌ها؛ ۵۸ آمبولانس زمینی، ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴ پایگاه هوایی، مجوز و خرید ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس و تجهیز آن بخشی از اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت سیزدهم بوده است.

عین‌اللهی با اشاره به اینکه سلامت و درمان مردم عزیز در مناطق محروم مورد توجه دولت سیزدهم قرار گرفته است، اظهار داشت: تا به امروز اعتباری بالغ‌بر ۵۰۰ میلیارد تومان به حوزه بهبود تغذیه مادران باردار در مناطق محروم اختصاص داده شده است.

وزیر بهداشت در ادامه در خصوص اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه قانون جوانی جمعیت گفت: تا به امروز ۶۳ قلم داروی تخصصی ناباروری زیر پوشش بیمه‌ای قرار گرفته‌اند، همچنین قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را هم به ریاست بنده تشکیل داده‌ایم.

وی افزود: در مدت زمان ۲ ساله دولت سیزدهم ۱۲۳ مرکز سطح سه و ۶۷ سطح ۲ ناباروری را در کشور افتتاح کرده‌ایم.

عین‌اللهی در ادامه اشاره کرد: برای اولین بار در کشور کاشت رایگان حلزون شنوایی در کودکان ناشنوا در دولت سیزدهم رقم خورد و امروز هیچ کودکی در کشور وجود ندارد که در صف عمل و خرید حلزونی باشد.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار