مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم با بیان اینکه ۲۱ واحد مسکونی ایتام طی هفته آینده در قم افتتاح می‌شود، افزود: در نهضت ملی مسکن ۵۹۰۰ مددجو ثبت نام کردند و ۱۵۰۰ نفر تخصیص پروژه شدند.
کد خبر: ۱۱۳۶۱۶۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳ 05 November 2023

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام و المسلمین محمد طه مهری در گفت‌وگویی اظهار داشت: امداد رسانی و حمایت از افراد و خانواده‌های نیازمند با تأکید بر حفظ کرامت و عزت نفس آنان و همچنین ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، توسعه بیمه‌ها و تأمین مسکن مورد نیاز محرومان با رویکرد بهبود سطح زندگی آنان از جمله وظایف و رویکردهای کمیته امداد است که در این حوزه‌ها اقدامات خوبی در استان قم صورت گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم تکیه اصلی کمیته امداد امام را مردم برشمرد و گفت: استان قم در این زمینه حرف اول را در سطح کشور می‌زند و این امر نشان از اعتماد مردم به کمیته امداد است و مردم قم طی سالیان اخیر در عرصه خدمت رسانی به اقشار نیازمند خوش درخشیدند.

وی افزود: جامعه هدف کمیته امداد دهک یک تا ۵ است که افراد دهک یک تا سوم همه خدمات را دریافت می‌کنند و دهک‌های چهارم و پنجم فقط بخشی از خدمات این نهاد را می‌گیرند و هر شخصی که در قالب یک سازمان حمایتی، خدمات دریافت کند در دیگر نهادهای خدمات رسان نمی‌تواند خدمتی دریافت کند حجت الاسلام مهری ابراز داشت: از شهریورماه امسال نیز کمک‌های معیشتی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ۲۰ درصد افزایش یافت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم ادامه داد: بر اساس اسناد بالادستی سه راهبرد در راستای توانمندسازی نیازمندان مورد توجه کمیته امداد است که تأمین مسکن و سرپناه، ایجاد اشتغال و همچنین مهارت زندگی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد از جمله آنان است.

۶۱۳ مورد وام ودیعه مسکن پرداخت شد

حجت الاسلام مهری با بیان اینکه در خصوص ودیعه مسکن، ۴۲ میلیارد تومان به عنوان اعتبار استان برای افراد تحت پوشش کمیته امداد قم تخصیص یافته است افزود: از مجموع ۹۳۰ موردی که امسال به بانک معرفی شدند ۶۱۳ مورد وام ودیعه مسکن پرداخت شده و مابقی نیز در چرخه پرداخت قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۲۱ واحد مسکونی ایتام در هفته آینده در قم افتتاح می‌شود افزود: در نهضت ملی مسکن ۵۹۰۰ مددجو ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۷۰۰ در حال طی کردن مراحل هستند و ۱۵۰۰ نفر نیز تخصیص پروژه شدند و امیدواریم پروژه‌های نهضت ملی مسکن برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در اولویت قرار گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم عنوان داشت: در زمینه آورده اولیه متقاضیان نهضت ملی مسکن تحت پوشش کمیته امداد نیز تا ۲۰۰ میلیون تومان از سوی این نهاد و با مشارکت خیرین تأمین خواهد شد.

حجت الاسلام مهری با بیان اینکه به دنبال آن هستیم مددجویانی که امکان فعالیت دارند و سرمایه لازم در اختیار ندارند؛ زمینه کار برای آنان فراهم شود که این امر از راه‌های مختلف دنبال می‌شود افزود: وقتی تسهیلاتی در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد و به مرحله تولید می رسند برای فروش محصولات نیازمند بازار هستند که در این زمینه نیز کمیته امداد بازارچه‌هایی در طول سال راه اندازی می‌کند.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار