مدیرکل استاندارد قم گفت: این استان دارای ۲۳ مجموعه تفریحی با ۲۶۱ وسیله بازی و سرگرمی است که وضعیت گواهی و اعتبار استاندارد آن‌ها به صورت مستمر مورد پایش قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۱۱۳۵۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹ 03 November 2023

به گزارش تابناک قم، محمد هادی سماواتی روز پنجشنبه درگفت‌وگویی ضمن بیان گزارشی از وضعیت استاندارد وسایل تفریحی موجود در استان قم تا پایان مهرماه سال‌جاری، بیان داشت: استان قم دارای ۲۳ مجموعه‌ تفریحی شامل ۲۶۱ وسیله بازی و سرگرمی می‌باشد که از این تعداد ۱۱۶ وسیله دارای گواهینامه استاندارد معتبر و ۱۱۹ وسیله دارای گواهینامه استاندارد فاقد اعتبار است که این موارد در حال طی مراحل بازرسی و تمدید اعتبار گواهی هستند.

وی افزود: همچنین ۲۶ وسیله تفریحی در استان قم فاقد گواهی معتبر است که با توجه به شرایط فصلی، این وسایل هم‌اکنون غیر فعال هستند و متولیان آن‌ها حتما باید تا قبل از شروع فعالیت نسبت به اخذ گواهی استاندارد مورد نیاز، اقدام‌های لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد:‌ همچنین استان قم دارای ۱۹۱ زمین بازی شامل ۲۲۰ وسیله می‌باشد که کلیه وسایل دارای استاندارد ساخت دارند، در همین رابطه ۶۶ وسیله دارای گواهی بهره‌برداری معتبر و ۱۵۴ وسیله نیز در حال بازرسی و اخذ گواهینامه بهره‌برداری هستند.

مدیرکل استاندارد قم تاکید کرد: در صورت مشاهده بهره‌برداری از تجهیزات غیر استاندارد، این اداره کل بر اساس وظایف قانونی خود نسبت به انجام اقدام‌های حقوقی لازم از جمله پلمپ آن وسیله تفریحی مبادرت می‌نماید.

گفتنی است مسئولان اداره کل استاندارد قم همواره تاکید دارند یکی از مهمترین راهکارهای ترویج بیش‌ازپیش استاندارد در استان، استفاده از ظرفیت رسانه‌هاست و در همین راستا تلاش دارند پیام‌های مورد نظر خود در خصوص اهمیت استاندارد و لزوم استفاده از کالاهایی که علامت استاندارد دارند را، از این طریق به اطلاع مردم برساند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار