معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به فعالیت مراکز واکسیناسیون در ایام نوروز، گفت: هفت مرکز درمانی در این ایام برای واکسیناسیون عمومی مردم فعال خواهند بود.
کد خبر: ۱۰۳۴۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵ 17 March 2022

به گزارش تابناک قم، سیامک محبی با اشاره به اینکه پنج مرکز خدمات جامع سلامت جهت ویزیت و درمان سرپایی بیماران مشکوک به کرونا در ایام نوروز فعال خواهند بود، ادامه داد: مراکز امام حسن عسگری(ع)، امام خمینی(ره) و پردیس از ساعت ۸ تا ۲۰ و مراکز فرقانی و شهدا تنها در شیفت صبح آماده ارائه خدمات به مردم هستند.

وی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و پیش‌بینی تمهیدات لازم، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم آمادگی کامل برای ارائه خدمات بهداشتی در ایام نوروز را دارد.

وی با اشاره به فعالیت مراکز واکسیناسیون در ایام نوروز، ادامه داد: مراکز تجمیعی واکسیناسیون شماره(۱) واقع در میدان روح الله و مرکز شماره (۲) واقع در بلوار کارگر (مرکز موسی بن جعفر(ع) از ساعت ۸ تا ۲۰ و مراکز خدمات جامع سلامت امام حسن عسگری(ع)، امام خمینی(ره)، فرقانی، پردیس و شهدا نیز در شیفت صبح روند تزریق واکسن کرونا برای عموم و همچنین مادران باردار را دنبال خواهند کرد.

محبی تصریح کرد: همچنین مرکز واکسیناسیون ویژه کودکان واقع در بوستان مهدی در تمام ایام به جز ۲۹ اسفند از ساعت ۱۴ تا ۲۰ آماده ارائه خدمت است.

به گفته محبی مرکز واکسیناسیون حرم مطهر همچنان بصورت شبانه روزی در خدمت مراجعان در ایام نوروز است.

فعالیت شبانه روزی سامانه ۴۰۳۰

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت شناسایی زودهنگام موارد ابتلاء در مادران باردار و ارجاع به موقع آنان به سطوح تخصصی، جهت دریافت خدمات بهداشتی درمانی به موقع، سامانه کشوری ۴۰۳۰ آماده ارائه مشاوره تلفنی بصورت شبانه روزی به مادران و در صورت نیاز ارجاع به سطوح تخصصی است.

محبی با اشاره به ضرورت نظارت بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در ایام نوروز، تصریح کرد: تیم های بازرسی ویژه گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی قم از تاریخ ۱۵ اسفند ماه جاری تا   ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ در تمام ایام تعطیل و غیرتعطیل با هدف تامین سلامت همشهریان در شرایط کرونایی فعالیت داشته و علاوه بر نظارت بر اماکن تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و بین راهی، هتل ها، رستورانها و مهمانپذیرها در شهر و روستا بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت دقیق و مستمر خواهند داشت.

قم از روز ششم اسفندماه در وضعیت نارنجی و نسبتا پرخطر کرونایی قرار دارد.

در تازه‌ترین رنگ‌بندی اعلام شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شرایط کرونایی قم هیچ تغییری نکرده و همچنان نارنجی باقی‌مانده است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار