استاندار قم با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر ساماندهی بافت فرسوده قم گفت: در استان هیچ مانعی در مسیر اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس جمهور به قم نداریم و همه درحال تلاش هستند.
کد خبر: ۱۰۳۴۴۲۹
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸ 16 March 2022

به گزارش تابناک قم، سید محمدتقی شاهچراغی در نشست ساماندهی بافت فرسوده شهری قم در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت، با بیان اینکه ما در حوزه‌های مختلف به دنبال هماهنگی، هم‌پوشانی و همکاری در استان هستیم، اظهار کرد: در استان هیچ مانعی در مسیر اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس جمهور به قم نداریم و همه درحال تلاش هستند.

وی با بیان اینکه مردم قم به واسطه شرایط بافت فرسوده در رنج هستند، افزود: قم قبل از انقلاب به خاطر شرایطی که داشت دچار یک محرومیت تاریخی بود و به خاطر سنگینی این محرومیت و حجم زیاد مهاجرت به قم بعد از انقلاب هم این محرومیت برطرف نشده است و ما امیدواریم که با تلاش های خادمان شهر و نگاه خوبی که رئیس جمهور به این شهر دارند در آینده وضعیت تغییر کند.

در ابتدای این نشست نیز ابراهیم معتمدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم با بیان اینکه جلسات مختلفی در رابطه با ساماندهی بافت فرسوده شهر قم در دوره‌های مختلف برگزار شده ولی به دلیل عدم هماهنگی داخل استان و وزارتخانه‌های متولی اتفاقی نیفتاده است، گفت: در این دوره تقریبا دسته بندی و هماهنگی داخل استانی انجام شده و اقداماتی که در اطراف حرم باید انجام شود شناسنامه و طرح دارد و مشخص است که هر ارگان چه وظایفی بر عهده دارد تا بتوانیم عقب ماندگی دو دهه ای نوسازی اطراف حرم را در دوره ۴ یا ۵ ساله به سر انجام برسانیم.

وی افزود: امروزه در استان وضعیت خوبی را شاهد هستیم و هماهنگی بین دستگاه ها برای انجام ۸ پروژه زیربنایی که معین شده است وجود دارد و تا زمانی که این پروژه های زیر بنایی به نتیجه نرسد نوسازی بافت فرسوده انجام نخواهد شد.

*اگر اختیارات به استان واگذار شود کارها سریع‌تر پیش می رود

همچنین مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم با بیان اینکه تشکیلات داخل استان از هر نظر برای اجرای نوسازی بافت فرسوده آماده است گفت: در این زمینه دو دیدگاه وجود دارد که یکی واگذاری اختیارات ستاد اجرایی مسکن به استان است و دیگری متمرکز شدن این تصمیمات در تهران است که حاکم شدن دیدگاه دوم در دولت قبل باعث شد کارهای قفل شود و نتوانیم به اهداف ستاد بازآفرینی شهری برسیم.

وی ادامه داد: اکنون با توجه به نگاه رئیس جمهور که قرار شد اختیارات را به استان واگذار کنند اگر این تفویض شکل بگیرد استان قم آماده فعالیت است و ما هم همه ظرفیت خود را در شهرداری به کار می گیریم تا کار با سرعت پیش برود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار