مراسم سوگواره یاس نبوی همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) با حضور جمعی از بانوان قمی با اجرای الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون در سالن اجتماعات آستان مقدس علی بن جعفر(ع) برگزار شد.
با حضور اساتید حوزه در قم؛
مراسم گرامیداشت یازدهمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی فاضل لنکرانی با حضور اساتید حوزه و اقشار مختلف مردم در قم برگزار شد.
مراجع تقلید قم در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، با پای پیاده و همگام با مردم سوگوار شهر مقدس قم به سمت حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) عزاداری کردند.
حضرت زهرا(س) در خطبه فدکیه خطاب به دشمنان ولایت چه فرمود؟
به بهانه سالروز شهادت دخت رسول گرامی اسلام
عملکرد سیاسی حضرت زهرا علیهاالسلام در دفاع از حریم ولایت، پس از دوران رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله تا زمان شهادت ایشان، از فرازهای مهم تاریخ اسلام است؛ فرازهایی که تاریخ هیچ‌گاه فراموش نخواهد کرد و تا ابدیت که آرامگاه بانوی دو عالم از نظرها پنهان است، دل‌ها در گروه مظلومیتش می‌سوزد.
همزمان با ایام فاطمیه مراسم‌های عزاداری به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور مردم متدین ایران اسلامی برگزار می‌شود. ایام فاطمیه به دلیل وجود دو روایت از تاریخ در دو دهه برگزار می‌شود و از ۱۳ جمادی الاول (۷۵ روز پس از وفات پیامبر گرامی اسلام) تا ۳ جمادی الثانی (۹۵ روز پس از وفات پیامبر گرامی اسلام) ادامه دارد. در این سال‌ها برخی از مراجع عظام تقلید در قم روز شهادت دختر پیامبر اعظم(ص) به پیاده‌روی و عزاداری می‌پردازند که این روز را هر چه بیشتر گرامی و حفظ کنند.
شهر مقدس قم در شب شهادت بانوی دوعالم، دخت گرامی پیامبر عظیم الشان اسلام(ص)، حضرت زهرای مرضیه(س) یکپارچه غرق در عزا و ماتم شده و بیرق سیاه در هر کوی و برزن این شهر مقدس برافراشته شده است.
همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) دو شهید گمنام در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم تدفین شدند.
مشاور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خبر داد
مشاور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان قم گفت: در این نمایشگاه بخش ویژه دفاع مقدس با حضور ۲۴ ناشر و حدود ۲ هزار عنوان کتاب فعال است.
آیت الله حسینی بوشهری گفت:از تمام دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه به ویژه مدیرکل ارشاد استان قم کمال تقدیر و تشکر را دارم.
نمایشگاه کوچه‌های بنی‌هاشم که فعالیت خود را با ایام عزای حضرت فاطمه زهرا(س) در قم آغاز کرده تا اول اسفندماه پذیرای عزاداران فاطمی است.
صفحه  از ۳۸۴