فرماندار قم از تداوم بررسی شکایات افراد رد صلاحیت شده به منظور شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد.
کد خبر: ۹۶۵۰۱۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹ 19 May 2021

به گزارش تابناک قم، مرتضی حیدری پس از برگزاری جلسه ستاد انتخابات استان در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به این که روند برنامه ریزی اجرای انتخابات در استان بر اساس فرآیند پیش بینی شده و زمان بندی شده به جلو می رود اظهار کرد: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هم اکنون در مرحله دریافت شکایت ها قرار دارد.

وی افزود: هم اکنون کاندیداهای رد صلاحیت شده جهت شوراهای اسلامی و در شهرهای بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یک مرحله دیگر فرصت شکایت دارند تا تقاضای آنان مورد رسیدگی قرار گیرد.

فرماندار قم ادامه داد: فرآیند انتخابات در استان قم از قبیل انتخاب نمایندگان فرماندار و همچنین چینش شعب اخذ رأی و صندوق ها بر اساس شرایط کرونایی موجود در دست اقدام است.

حیدری اضافه کرد: افرادی که به عنوان مُجری و ناظر انتخابات در شعب اخذ رأی استان حاضر خواهند داشت، باید حتما تست منفی کرونا داشته باشند، از این رو مقرر شده است تا از همه این افراد تست رپید گرفته شود تا از سلامتشان مطمئن شویم و مردم نیز با خیال آسوده به شعب اخذ رأی مراجعه کنند.

فرماندار قم درباره انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری در استان قم نیز گفت: انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری در قم و سه استان دیگر برگزار می شود و هم اینک در مرحله نخست رسیدگی به صلاحیت داوطلبان است و منتظریم تا لیست تأیید شده اولیه اعلام شود.

وی افزود: افرادی که در لیست تأیید شده اولیه انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری نباشند، فرصت شکایت خواهند داشت.

حیدری درباره آمار واجدین شرایط استان برای حضور در پای صندوق های رأی نیز تصریح کرد: این آمار به صورت رسمی از سوی وزارت کشور اعلام خواهد شد.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار