اهدای پرچم عزای سیدالشهدا(ع) به کسبه اطراف حرم

خادمان حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها در آستانه فرا رسیدن ماه محرم در قالب برگزاری آیین سیاهپوشان پرچم عزای سید الشهدا(ع) را به کسبه اطراف حرم اهدا کردند.
کد خبر: ۱۱۷۴۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳ 04 July 2024

به گزارش تابناک قم، در آستانه فرا رسیدن ماه محرم با حضور جمعی از خادمان حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها پرچم و کتیبه عزای حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام به کسبه و مغازه داران اطراف حرم مطهر در میدان آستانه و خیابان ارم اهدا شد.

آئین سیاهپوشی حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها نیز با حضور آیت الله سعیدی تولیت حرم مطهر، سیدمحمد آقامیری استاندار قم، سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم و جمعی از خادمان حرم بانوی کرامت و مسؤولان شهری و استانی قم برگزار شد.

سپاهپوشی صحن‌ها، شبستان‌ها، رواق‌های حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها پس از برگزاری این مراسم از سوی خادمان آغاز شد تا حرم اخت الرضا علیه السلام برای برپایی دو ماه عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در ماه محرم و صفرآماده شود.

آیت الله سعیدی در این مراسم با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) درباره جایگاه شیعه و ارتباطشان با اهل‌بیت (ع) اظهار کرد: حضرت می‌فرمایند شیعیان ما از طینت ما آفریده شدند و خمیره وجودشان با آب ولایت ما عجین شده است.

وی آمیخته‌شدن سرشت شیعیان با ولایت اهل‌بیت را از افتخارات شیعه دانست و گفت: نتیجه شدت اتصال به اهل‌بیت این است که زندگی خود را مطابق با زندگی اهل‌بیت تنظیم می‌کنند و در شادی اهل‌بیت شاد و در غم و اندوه اهل‌بیت غمگین هستند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت حوادث غم‌باری مانند رحلت پیامبر (ص)، انحراف مسیر ولایت و شهادت حضرت زهرا (س) و اهل‌بیت (ع) را سبب غم و اندوه اهل‌بیت دانست و افزود: در رأس مصیبت‌هایی که باعث حزن اهل‌بیت (ع) شده است شهادت اباعبدالله الحسین (ع) است که روایات صریحی در این رابطه بیان شده و مصیبتی بزرگ برای اهل‌بیت (ع) اتفاق افتاده است.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار