وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان سفر استانی رییس جمهور به قم گفت: با جذب بیش از پنج و نیم میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی ثبت شده در سال ۱۴۰۲، رکورد ورود سرمایه خارجی به کشور شکسته شد که امیدواریم در سال۱۴۰۳ با رفع موانع، شاهد افزایش این رقم باشیم.
کد خبر: ۱۱۶۶۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۹ 09 May 2024

به گزارش تابناک قم، سید احسان خاندوزی روز پنجشنبه در حاشیه بهره‌برداری از واحدهای جدید تولیدی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم در جمع خبرنگاران بیان کرد: از مسایلی که سرمایه گذاران خارجی مطالبه دارند این است که جذابیت نرخ تسعیر، افزایش یابد.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که رقم واقعی سرمایه گذاری خارجی محقق شده بیش‌ از ۵.۵ میلیارد دلار بوده است زیرا برخی از سرمایه گذاران خارجی مبلغی که در کشور سرمایه گذاری کرده اند را در سازمان سرمایه گذاری ثبت نکرده‌اند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: امیدواریم در سال۱۴۰۳ با رفع موانع تولید به ویژه موضوع تسعیر، شاهد افزایش حجم سرمایه گذاری و افزایش تولید باشیم.

خاندوزی در ادامه با اشاره به بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و بهره‌برداری از سه پروژه توسعه‌ای، گفت: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان دارای ظرفیت‌های بالایی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی است.

وی افزود: افتتاح سه پروژه تولیدی که امروز انجام شد به کاهش ارزبری کمک خواهد کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز سه مجتمع تولیدی را در حاشیه سفر استانی رییس جمهور به قم در منطقه ویژه سلفچگان افتتاح کرد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار