مدیرکل راه‌آهن قم:‌

پایانه کانتینری در راه‌آهن قم راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل راه‌آهن قم با اشاره به راه‌اندازی پایانه کانتینری راه‌آهن قم در محل سکوی انبارهای عمومی گمرک این استان، گفت: طرح فوق در رونق صادرات و واردات کالا به قم نقش مهمی خواهد داشت.
کد خبر: ۱۱۳۷۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۷ 14 November 2023

به گزارش تابناک قم، غلامحسین دباغ ترشیزی افزود: به‌منظور تسهیل درحمل کانتینر و نیز کاهش هزینه‌ها همچنین به جهت جذب بار، پایانه کانتینری راه‌آهن قم در محل سکو و انبارهای عمومی گمرک استان که متصل به خطوط ریلی ایستگاه "گار مانوری"‌ قم است به‌زودی آغاز به کار می‌کند.

وی گفت: در مرحله نخست و با توجه‌به شروع کار پایانه، تعداد کانتینرهای دارای بار صادره از این اداره‌کل ۵۰۰ کانتینر در ماه پیش‌بینی‌ شده که با مرور زمان با افزایش بارهای وارده و صادره، تعداد افزایش خواهد داشت.

دباغ عنوان کرد: باتوجه‌ به کاهش هزینه‌های حمل به علت عدم بازگشت کانتینر خالی و کاهش هزینه‌های "دموراژ"، افزایش تخلیه و بارگیری در زمان کوتاه قابل‌تصور است.

وی گفت:‌ همچنین شهرک‌های صنعتی مستقر در برخی شهرهای نزدیک به قم نیز می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی در پایان اظهار داشت:راه آهن قم درحال رایزنی با ادارات مستقر در شهر ساوه و منطقه ویژه صنعتی کاوه جهت احداث پایانه مشابه بوده که به نتایج مناسب رسیده و به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد.

در بخش صنعت استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار