حوزه به دنبال گسترش روابط با جریان‌های دینی است

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: باور ما این است که حوزه به عنوان یک رکن اصلی و اساسی باید ارتباط قوی و مؤثری با تمام جریان‌های دینی داشته باشد.
کد خبر: ۱۱۳۶۱۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۹ 05 November 2023

به گزارش تابناک قم، آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین مختاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در واتیکان، با بیان اینکه در حوزه به روابط گسترده اعتقاد داریم و با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری و مراجع تقلید نیز این اعتقاد را تأیید کرده‌اند، مطرح کرد: ارتباط امروز ما با جریان‌های اسلامی و غیراسلامی باید به سطح بالایی برسد و بیش از اینکه هست باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه ادامه داد: باور ما این است که حوزه به عنوان یک رکن اصلی و اساسی باید ارتباط قوی و مؤثری با تمام جریان‌های دینی داشته باشد.

وی با بیان اینکه واتیکان یکی از مهم‌ترین مراکز ارتباطی ما باید باشد، عنوان کرد: تاکنون تمام روابط ما به صورت پراکنده بوده است که باید ساماندهی شده و توسعه پیدا کند.

آیت الله اعرافی با توصیه به سفیر جدید ایران در واتیکان و با اشاره به اینکه به پروتکل‌های سفارت و وزارت‌خانه پایبند هستیم، خاطرنشان کرد: در کنار این پروتکل‌ها، تعمیق روابط نهاد دینی حوزه با نهاد واتیکان را مدنظر قرار دهید و در این مسیر مجموعه مدیریت حوزه نیز حمایت لازم را انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه در مسائل علمی، تحقیقی و پژوهشی، ظرفیت بسیاری وجود دارد، تصریح کرد: پیشنهاد ما بر این است که یک موسوعه مشترک میان اسلام و تشیع و واتیکان داشته باشیم؛ چراکه این موسوعه می‌تواند در عمق بخشیدن به روابط بسیار مؤثر باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه این آمادگی در حوزه علمیه قم وجود دارد، یادآور شد: در دیدار با پاپ واتیکان یادآور شدیم که ۱۲ مسئله جهانی وجود دارد که بر سر آن اتفاق نظر داریم و پیشنهاد دادیم که خوب است به عنوان نهادهای دینی منشور مشترکی را در این مسائل تهیه کنیم.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار