tabnakostan

برگزاری رژه نیروهای مسلح استان قم در جوار مسجد جمکران
فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) قم با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس ۲۹۰ به مرحله اجرا در می آید از برگزاری رژه نیروهای مسلح استان در جوار مسجد جمکران در ۳۱ شهریور خبر داد.
پنج‌هزار و ۵۰۰ جای پارک جدید خودرو در قم ساخته می‌شود
سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: هم‌اکنون احداث پنج‌هزار و ۵۰۰ سلول پارکینگ جدید در این شهر در حال ساخت است
کاروانسرای «دیرگچین» قم ثبت جهانی شد
بنای دیر گچین، از جمله بنا‌های چهار ایوانی است که بر خلاف بسیاری از کاروانسرا‌ها، علاوه بر اتاق‏‌ها، حجره‏‌ها، ایوان‌ها، شترخوان‏‌ها و فضا‌های اقامتی ویژه، دارای حیاطی وسیع، حمام عمومی، سرویس‏های بهداشتی عمومی، آسیاب، حوض خانه، مسجد، دکان‌های خرید و فروش کالا، حیاط خلوت و در خارج بنا، آتشکده، کوره آجرپزی، آب انبار و قبرستان وجود دارد.
روزشمار برای عمل به دستور رئیس جمهور / صف وام ازدواج تا پایان هفته، صفر می‌شود؟
آیا شبکه بانکی که سابقه خوبی در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن و تحقق مهم ترین شعار اقتصادی دولت ندارد، حالا در عمل به دستور رئیس جمهور مبنی بر صفر شدن صف وام ازدواج تا پایان تابستان، کارنامه قبولی دریافت خواهد کرد یا خیر؟
چرا امام رضا(ع) انگور را خورد؟ / تشییع نمادین پیکر امام رضا (ع)
آنها نیز با جان و دل این شهادت را – که خواست معشوقشان (خداوند) بود- پذیرفتند. ظاهراً در همین موضوع انار یا انگور خوردن امام هشتم است که حضرت پس از نپذیرفتن خوردن میوه مسموم، از طرف مأمون تهدید شد که: «اگر نخوری، تو را می کشم.»
نامه نگاری امام حسن (ع) و معاویه در کار حکمرانی
نامه هایی که میان امام حسن (ع) و معاویه نوشته شده، زیاد نیست و جمعا -طبق آنچه ابو الفرج و دیگران نوشته اند- از پنج نامه بیشتر نیست. معاویه حاضر به واگذاری خلافت به امام (ع) نبود و پس از شهادت امیر مؤمنان (ع) بی پرواتر شده بود. با این وجود، مطالعه این نامه‌ها، به خوبی مشی امام دوم شیعیان در مواجهه با آن شرایط پیچیده و معاویه روایت می‌کند.
وصیت مهم رسول خدا (ص) در آخرین لحظات عمر چه بود؟
علی(ع) آمد و مدتی با هم خصوصی و در گوشی صحبت کردند. وقتی از علی(ع) پرسیدند، پیامبر(ص) چه گفت؟در پاسخ فرمود: »به من هزار باب علم که از هر بابی هزار باب دیگر منشعب شده بود، آموخت و چیزهایی را به من سفارش کرد که انجام خواهم داد: پیامبر(ص) در همان حال چند مرتبه فرمود:«ما ظن محمد بالله لو لقی الله و هذه عذره عنده».
ادارات قم از ۷ صبح آغاز به کار خواهند کرد
با توجه به پایان مدت تعیین شده برای تابستان، ساعت کاری ادارات از هجدهم شهریور، به حالت قبل برمی‌گردد، لذا بر این اساس کلیه ادارات استان قم طبق روال تعیین شده در زمستان ۱۴۰۱ با رعایت ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری از ساعت ۷ صبح آغاز بکار خواهد نمود.
اربعین حسینی، بزنگاه برافراشتن پرچم عدالت
زیارت اربعین نیز انسان را از جزوع، هلوع و منوع بودن باز می‌دارد و گفته شد که هدف اساسی سالار شهیدان نیز تعلیم و تزکیه مردم بوده است و در این راه، هم از طریق بیان و بنان اقدام کرد و هم از راه بذل خون‌جگر که جمع میان این راه‌ها از ویژگی‌های ممتاز آن حضرت علیه‌السلام است.
هم‌مسیر با جابر بن عبداللّه انصاری اولین زائر کوی حسین (ع) پس از واقعه عاشورا
آنهایی که از کاروان پیاده‌ روی اربعین حسینی جا مانده اند، با دیدن تصاویر مشتاقانی که در حال پیاده ‌روی عظیم جهانی هستند فقط اشک می ریزند و آرزو می کنند ای کاش در میان این مشتاقان بودند؛ مشتاقانی که مسیری را می‌پیمایند که نخستین بار جابر بن عبدالله انصاری صحابی حضرت محمد مصطفی و از شیعیان حقیقی پیمود.
خلا حق کپی رایت در رسانه‌های قم
صیانت از «حق کپی رایت»، صیانت از زحمات خبرنگارانی که در این راه مو سپید کرده و بسیاری از آنان برای پاسداشت حقیقت، متحمل خسارات گوناگونی شده‌اند. بر نهادهای صنفی نظیر اداره ارشاد و خانه مطبوعات واجب است، برای یک بارهم که شده در خصوص سرقت‌ مطالب چاره‌اندیشی کنند.
اربعین حسینی، میعادگاه شیعیان و کنگره‌ عظیم جهانى
پیاده‌روی میلیونی شیعیان در روز اربعین، به عنوان بزرگ‌ترین تجمع جهان در تاریخ بشریت را تشکیل می‌دهد و این نیست مگر برافراشتن پرچم سیدالشهدا ـ علیه السلام ـ در میان همه قومیت ها، پیروان ادیان و مذاهب به منظور آمادگی برای ظهور آخرین، ولی مطلق و ذخیره الهی و فرزند امام حسین، مهدی موعود و منجی مستضعفان جهان...
از ۱۸ شهریور
بازگشت ساعات کاری ادارات به روال سابق/ استانداران مجاز به تغییر ساعت هستند
ساعت کاری ادارات از ۱۸ شهریور، به حالت قبل برمی‌گردد و طبق تصویب‌نامه هیئت‌وزیران در زمستان ۱۴۰۱ خواهد بود. استانداران این اختیار را دارند که متناسب با گرمی و سردی هوا و طول روز نسبت به جابه‌جایی ساعات شروع کاری تا سقف یک ساعت در استان، تصمیمات مقتضی را اتخاذ و در استان اعمال کنند.
جزئیات یک تصمیم مهم برای پایان دو سال کم کاری شبکه بانکی / کدام بانک‌ها نقره‌داغ می‌شوند؟
در بند مصوب برنامه هفتم توسعه در بخش مسکن اشاره شده است که شبکه بانکی موظف به همکاری با وزارت راه و شهرسازی در زمینه اعطای تسهیلات ساخت مسکن به مردم است و در صورت عدم همکاری شبکه بانکی، بانک مرکزی موظف است با بانک متخلف برخورد کند.
یک ماه گذشت؛ آیا هیات وزیران آیین نامه واردات خودروی کارکرده را تصویب کرد؟!
به گفته یک نماینده مجلس، در آیین نامه پیشنهادی صمت، سقف دلاری و سقف حجم موتور در نظر گرفته نشده، که تصمیم خوب و مناسبی است. هرچند ضرورت دارد تا تعرفه‌های واردات خودرو نیز پلکانی و منصفانه در نظر گرفته شود.
در دیدارهای رییس جمهور با مراجع تقلید در قم چه گذشت؟
مراجع و علمای حوزه علمیه قم در دیدار رییس جمهوری ضمن تقدیر از تلاش‌های دولت سیزدهم در ابعاد مختلف داخلی و سیاست خارجی، نسبت به تثبیت نرخ ارز، کاهش تورم و رسیدگی به افراد کم برخوردار تاکید کردند.
سرپرست سابق وزارت جهاد کشاورزی استاندار قم شد
سید محمد آقامیری سرپرست سابق وزارت جهاد کشاورزی با رأی اعتماد هیئت وزیران استاندار قم شد.
یادداشت