سهمیه ماسک وارداتی به‌زودی به قم تخصیص می‌یابد

به گزارش تابناک قم، محمود سیجانی در بیست و نهمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان اظهار داشت: بازرسی از اصناف گسترده شده است و روز جمعه نیز 80 مورد تذکر شفاهی و 6 مورد پلمب واحد تجاری غیرضروری انجام شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: روز شنبه تیم‌های بازرسی شکل گرفت و در حال حاضر 6 تیم بازرسی در سطح شهر بر تعطیلی واحدهای تجاری غیرضروری قم نظارت می‌کند.

وی تصریح کرد: با تشکیل این تیم‌ها توانستیم امروز 20 واحد تجاری را پلمب کنیم، در این ایام بازرسی از خیابان‌ها و میادین شهر تا پاسی از شب ادامه دارد.

سیجانی عنوان کرد: نیروی انتظامی مشارکت خوبی در این طرح دارد و ما تلاش کرده‌ایم واحدهای تجاری که ضروری است با حفظ فاصله اجتماعی و عدم تجمع مردم فعال باشند.

وی خاطرنشان کرد: "بازارهای روز" و "مجتمع‌های تجاری" در قم تعطیل است و میوه‌فروشی‌ها نیز با رعایت فاصله فعال هستند تا از شیوع ویروس جلوگیری شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم بیان کرد: با توجه به واردات ماسک و تأمین سهمیه قم در روزهای آتی، پیشنهاد می‌شود به‌جای توزیع اقلام در داروخانه، فروش به‌صورت اینترنتی و با کد ملی باشد تا بهتر به دست مصرف‌کننده برسد و نظارت بیشتری بر توزیع آن اتفاق بیفتد.

وی گفت: در این ایام نظارت بر واحدهای تولیدی و توزیع وجود دارد و انبارها نیز به‌خوبی رصد می‌شود و در توزیع میوه نیز بازرسین، فعال هستند تا دچار کمبود کالا نشویم.

سیجانی تصریح کرد: متأسفانه 13 نفر از کارشناسان دچار بیماری کرونا شده‌اند که تعدادی از آن‌ها در بیمارستان بستری هستند و برخی در قرنطینه به‌سر می‌برند که امیدواریم این شرایط را به بهترین نحو پشت‌سر بگذارند.