امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با صدور دستور تشکیل کارگروه ویژه دریاچه نمک از نخبگان و کارشناسان دعوت به همکاری نمود. این کارگروه ضمن نظارت بر حسن انجام پروژه‌های مربوط به این دریاچه بدنبال رونق اقتصادی آن خواهد بود.
کد خبر: ۹۹۹۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱ 09 October 2021

به گزارش تابناک قم، حمید اورعی مسئول دفتر کارگروه‌های مشورتی و نظارتی دکتر امیرآبادی در با اعلام این خبر بیان داشت: وضعیت دریاچه نمک و اختلاف نظر‌های کارشناسی در این حوزه، در سال‌های اخیر باعث شده تا ظرفیت‌های عظیم اقتصادی این پهنه جغرافیایی مورد غفلت قرار گرفته و همچنین زمینه بروز مخاطرات زیست محیطی آن افزایش یابد.

اورعی افزود: کارگروه مشورتی و نظارتی ویژه دریاچه نمک که بصورت آزمایشی تشکیل می‌شود با هدف حفظ و احیاء آن و در عین حال بهره مندی از ظرفیت‌های اقتصادی در حوزه استحصال عناصر معدنی از شورابه و نیز استفاده از ظرفیت‌های گردشگری آن بزودی شروع به کار خواهد نمود.

وی گفت: این کارگروه که به صورت مشترک از رشته‌ها و گرایش‌های تخصصی اعم از علوم جغرافیایی شامل، جغرافیای اقتصادی و طبیعی ژئومورفولوژی، هیدرولوژی و اقلیم شناسی، مهندسی آب و مدیریت منابع آبی و گرایش‌های مرتبط، رشته معدن و زمین شناسی و رشته‌های مرتبط با محیط زیست و گردشگری تشکیل می‌شود.

مسئول دفتر کارگروه‌های مشورتی و نظارتی دکتر امیرآبادی در ادامه افزود: این کارگروه همانند بقیه کارگروه‌ها به صورت جهادی و با حضور نخبگان و متخصصین تشکیل و ضمن نظارت بر حسن انجام پروژه‌های مربوط به این دریاچه بدنبال رونق اقتصادی آن خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این کارگروه نمایندگانی از ادارات و سازمان‌های مرتبط با دریاچه نمک حضور دارند تا هماهنگی و نظارت بهتری بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی و اقدامات آن‌ها در احیای دریاچه و استفاده از سرمایه‌های اقتصادی آن به نفع استان قم صورت پذیرد.

لازم به توضیح است نخبگان و کارشناسانی که تمایل به عضویت در کارگروه نامبرده را بصورت جهادی دارند، می‌توانند تا پایان مهرماه رزومه خود را به دفتر کارگروه‌ها تحویل و یا به آدرس الکترونیکی ارسال نمایند.

پس از بررسی رزومه‌ها و گزینش لازم، ساختار و سازمان این کارگروه با عضویت حداقل ۱۳ نفر کارشناس اعلام می‌گردد.

نشانی پست الکترونیکی:
kargoroohqom@gmail.com

صفحه اینستاگرام:
kargoroohqom@

شماره تماس: ۰۲۵۳۷۷۷۹۲۹۳

آدرس دفتر کارگروه ها:
قم_ خیابان شهیدان روحانی_ بین کوچه ۳۱ و ۳۳ پلاک ۵٧

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار