دومین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد بهمن ماه امسال در قم برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۹۹۹۶۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۷ 08 October 2021

به گزارش تابناک قم، ابوالقاسم مقیمی،مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با اشاره به اهمیت تقویت هنر ارزشی و هنرمندان مسجدی گفت: دومین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد طی بهمن ماه امسال در قم برگزار خواهد شد.

او افزود: سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم دومین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد را با هدف رشد و اعتلای هنرمندان مسجدی و تولید آثار ارزشی با همکاری حوزه هنری استان و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم برگزار می‌کند.

مقیمی شرایط شرکت و انتخاب آثار و بازبینی آثار ارسالی به جشنواره را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: تمامی تولیدات گروه‌های تئاتر مسجد، پایگاه و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور که در سال‌های ۹۹ و امسال تولید شده باشند امکان حضور در مرحله بازیابی جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد را خواهند داشت.

به گفته او در این دوره از جشنواره مرحله ارسال متن و بازخوانی متون وجود ندارد و گروه‌های نمایشی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سراسر استان باید اطلاعات درخواستی از طرف جشنواره را به وسیله فرم ثبت نام تکمیل کرده و تحویل معاونت فرهنگی ستاد کانون‌های مساجد بدهند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم اضافه کرد: برای گروه‌های نمایشی مساجد محدودیتی از لحاظ تعداد آثار نمایشی برای شرکت در جشنواره وجود ندارد و تمامی آثار ارسالی از طرف گروه‌های نمایشی مساجد از سوی کارشناسان هنر‌های نمایشی حوزه هنری مورد بازبینی قرار گرفته و به جشنواره معرفی می‌شوند؛گروه‌های نمایشی مساجد در هر مرحله و همچنین برای حضور بهتر و قوی‌تر در جشنواره می‌توانند در صورت نیاز از راهنمایی و مشاوره برخوردار شوند.

او مقررات شرکت در جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد را مورد توجه قرار داد و گفت: نمایش‌ها باید از لحاظ زمان و مکان قابل اجرا در مساجد باشند، اعضای گروه‌های اجرایی باید از بین نوجوانان و جوانانی که در همان مسجد فعالیت داشته‌اند انتخاب شوند و مدت زمان نمایش باید دست کم ۱۵ دقیقه و حداکثر ۲۵ دقیقه باشد.

به گفته مقیمی، به نمایش برگزیده جشنواره پنج میلیون ریال، به نمایش برگزیده دوم چهار میلیون ریال و برگزیده سوم ۳ میلیون ریال اهدا خواهد شد و به هر گروه نمایشی داوطلب جهت شرکت در جشنواره کمک هزینه‌ای در نظر گرفته شده و به گروه‌های نمایشی راه یافته به جشنواره ۳۰۰ هزار تومان هدیه نقدی تعلق خواهد گرفت همچنین به گروه‌های منتخب تماشاگران بر مبنای نظرسنجی روزانه جایزه مردمی اهدا خواهد شد و به تمامی اعضای گروه‌های نمایشی گواهی شرکت در جشنواره تقدیم می‌شود و آثار راه یافته به بخش نهایی جشنواره جهت اجرا در مساجد استان مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

او در پایان گفت: آخرین مهلت ثبت نام گروه‌های نمایشی تا ۲۰ آذرماه ادامه دارد و بازبینی آثار نیز طی روز‌های اول و دوم دی ماه انجام می‌شود، همچنین اعلام نتایج بازبینی آثار ۴ دی ماه امسال انجام و جشنواره نیز روز‌های ۷ و ۸ دی ماه برگزار می شود.

گفتنی است علاقه مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی قم خیابان ساحلی بعد از فرمانداری، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم ارسال یا با شماره تلفن دبیرخانه ۰۲۵۳۷۸۳۸۵۶۳ تماس بگیرند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار