معاون حمل‌ ونقل و ترافیک شهرداری قم در دیدار با اعضای کانون نابینایان بر رفع مشکلات ترافیکی روشندلان تاکید کرد.
کد خبر: ۹۹۹۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۸ 08 October 2021

به گزارش تابناک قم، مسعود طبیبی،معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم در دیدار با اعضای کانون نابینایان جلوه امید با تاکید بر توجه به همه اقشار جامعه در طراحی شهری اظهار کرد: باید شبکه حمل‌ونقل شهر با در نظر گرفتن تمام اقشار جامعه و نوع توانمندی‌های آنان طراحی‌شده تا شاهد تضعیف حقوق افرادی مانند نابینایان در جامعه نباشیم.

او بررسی و حل معضلات ترافیکی شهروندان نابینا را یکی از دغدغه‌های شهرداری قم دانست و تاکید کرد: باید تردد‌های روزانه این افراد در سطح شهر تسریع شده و مشکلات این افراد در حوزه ترافیک در کمترین زمان رفع شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیکی شهرداری قم یکی از موضوعات موردتوجه شهرداری را امکان استفاده از حمل‌ونقل عمومی برای همه افراد بیان کرد و افزود: استفاده آسان و ایمن از حمل‌ و نقل عمومی یکی از حقوق نابینایان و افراد کم‌توان حرکتی است و به‌زودی به این مهم به‌صورت تخصصی پرداخته می‌شود.

او سپس آمادگی شهرداری قم را در برگزاری ایمن روز جهانی عصای سفید اعلام کرد و گفت: برگزاری ایمن روز جهانی عصای سفید تنها بخش کوچکی از توجه شهرداری قم به این افراد است و باید نیاز‌ها و تحقق حقوق شهروندی آنان در دستور کار قرار گیرد.

در تقویم بیست و چهارم مهرماه(پانزدهم اكتبر) روز جهانی عصای سفید نامگذاری شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار