استاد حوزه علمیه گفت: با ریختن قطره خون شهید تمامی گناهانش بخشیده می شود مگر دیونی که بر عهده اوست.
کد خبر: ۹۹۷۵۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴ 30 September 2021

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد ،استاد حوزه علمیه در سخنرانی در حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: امام صادق علیه السلام فرمودند :خداوند وقتی بخواهد فردی را هدایت کند در قلبش محبت امام حسین علیه السلام را قرار می‌دهد.

او با بیان این که اربعین مخصوص امام حسین علیه السلام است و برای هیچ امام دیگری اربعین نمی گیریم و زیارت اربعین نداریم، گفت: زیارت اربعین اباعبدالله (ع) از علامات مؤمن است و با توجه به این که در روایات داریم نیت یک کار از عمل به آن بالاتر است کسانی که قصد زیارت اربعین داشتند، ولی نتوانستند به کربلا بروند ثوابش را درک کرده‌اند.

استاد حوزه علمیه گفت: در روایت داریم که هر کار خیری که دوست داریم انجام دهیم، ولی به هر دلیلی نتوانستیم ،ثوابش را بیشتر از انجام آن عمل برایش می‌نویسند و همین طور اگر رنج و سختی کسی را دیدیم و نسبت به ظلمی که به دیگران می‌شود بی تفاوت بودیم و یا احساس شادمانی و رضایت کردیم گناهش را برای ما می‌نویسند.

فرحزاد با بیان این که علامت مؤمن این است که آتش گناهان و اختلافات را خاموش می‌کند، گفت: خداوند در سوره مریم می‌فرماید تمام انسان‌ها در روز قیامت باید از پل صراط که روی جهنم کشیده شده است عبور کنند و آن طرف پل صراط بهشت است و در روایت داریم که هر مؤمنی که از روی پل صراط عبور می‌کند آتش جهنم خاموش می‌شود و جهنم به فغان می‌آید که‌ ای مؤمن عبور کن، زیرا نور تو شعله‌های من را خاموش می‌کند.

استاد حوزه با بیان این که هر گناه و لقمه حرام در باطن آتشی است که جان انسان را می‌سوزاند، اظهار کرد: امام حسین علیه السلام فرمودند، چون شکم‌های لشکر دشمن از مال حرام پر شده کلام حق در آن‌ها اثر نمی‌کند و در روایت داریم کسی که یک لقمه حرام بخورد تمام فرشته‌های آسمان و زمین او را لعنت می‌کنند و در روایت داریم که اثر لقمه حرام تا ۴۰ روز از بدن انسان خارج می‌شود.

او گفت: در روایات داریم که قطره خون شهید که به زمین می‌ریزد خداوند تمام گناهان او را می‌بخشد مگر دیونی که بر عهده اوست و در روایت داریم که سعد معاذ که در لشکر پیامبر (ص) به شهادت رسید و توسط خود پیامبر (ص) دفن شد و ۹۰ هزار فرشته در تشییع او شرکت داشتند به خاطر بد اخلاقی در خانه با همسرش دچار عذاب قبر شد؛ بنابراین اگر هزار بار هم در لشکر پیامبر (ص) شهید شویم حق الناس از گردن ما رفع نمی‌شود.

کارشناس مذهبی حرم مطهر بانوی کرامت با بیان این که ما در حق الناس خیلی بی مبالات هستیم، افزود: فردی که کرونا گرفته و با رفتنش به اداره همه همکاران را کرونایی و مریض می‌کند حق الناس است و باعث آزار و اذیت دیگران می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار