هم‌زمان با سراسر کشور، زنگ شکوفه‌ها روز پنجشنبه در مدارس ابتدایی و به‌صورت نمادین در مدرسه ابتدایی امیرالمومنین(ع) به صدا درآمد و ۳۰ هزار دانش‌آموز کلاس اولی استان قم سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.
کد خبر: ۹۹۶۰۴۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹ 23 September 2021

به گزارش تابناک قم، معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش قم در حاشیه این مراسم به خبرنگاران‌ گفت: تاکنون ۳۰ هزار دانش‌آموز استان قم در کلاس اول ثبت‌نام شده‌اند و پوشش تحصیلی پایه اول ۱۰۹ درصد می‌باشد که نشان‌دهنده جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل، واجدان شرایط سال جاری و مهاجران می‌باشد.

مریم سادات پناهنده افزود: وی اضافه کرد: درصد بالایی از دانش‌آموزانی که به دلیل نگرانی خانواده‌ها از حضور فرزندانشان در فضای مجازی از تحصیل بازمانده بودند، امسال جذب آموزش‌وپرورش شدند.

وی ادامه داد: بیش از ۱۵۱ هزار دانش‌آموز دوره ابتدایی در قالب پنج هزار و ۵۰۰ کلاس آموزشی در مدارس دولتی و غیردولتی ساماندهی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های لازم در مدارس فراهم شده است و همکاران فرهنگی برای هر شکل از آموزش مجازی، ‌حضوری و یا ترکیبی آماده هستند.

پناهنده با بیان این‌که تضمین سلامت شعار مهم آموزش‌وپرورش است، بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، تا شرایط مناسب فراهم نباشد، حضور دانش‌آموزان را در مدارس نخواهیم داشت.

نواخته شدن زنگ شکوفه‌ها در مدارس ابتدایی قم

وی با اشاره به احتمال برپایی کلاس‌های حضوری در اوایل آبان ماه، افزود: رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک،‌ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی،‌ نحوه خوردن، آشامیدن و استفاده از سرویس بهداشتی از جمله موارد ضروری است که به دانش‌آموزان آموزش داده خواهد شد.

وی با بیان این‌که کلاس اولی‌ها تجربه آموزش مجازی را ندارند، ادامه داد: در حال حاضر ‌نقش خانواده‌ها در آموزش بسیار پررنگ‌تر از گذشته شده است و از خانواده‌ها درخواست داریم همکاری لازم را با کادر آموزشی مدارس داشته باشند.

معاون آموزش‌وپرورش تاکید کرد: هرچقدر دانش‌آموزان و معلمان به‌صورت حضوری در کلاس درس حاضر شوند، فرآیند آموزش مطلوب‌تر انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که توزیع تراکم دانش‌آموزی در سطح مدارس تکمیل شده، ادامه داد: همه برنامه‌های جاری در آموزش‌وپرورش بازنگری و بازنویسی شده است و فعالیت‌ها از حضوری صفر به مجازی صفر تبدیل شده ‌است.

در سال تحصیلی جدید، ۲۸۰ هزار دانش‌آموزان در سطح این استان سال تحصیلی جدید را با شعار استمرار آموزش، ارتقاء کیفیت و تضمین سلامت آغاز می‌کنند؛ بیش از یک هزار و ۴۰۰ کد واحد آموزشی در استان قم فعال است و ۱۶ هزار فرهنگی در این واحدها مشغول آموزش و فعالیت هستند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار