رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: با توجه به واکسیناسیون نسبتاً کامل کادر بهداشت و درمان در پیک پنجم کرونا که بسیار شدید و طولانی بود و سه ماه به طول انجامید، از کادر بهداشت و درمان هیچ فوتی و یا حتی بستری هم نداشتیم و هیچکدام دچار بیماری شدید کرونا نشدند.
کد خبر: ۹۹۵۷۵۵
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱ 22 September 2021

به گزارش تابناک قم، محمدرضا قدیر در دیدار با آیت الله سید محمد سعیدی نماینده ولی فقیه در استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، در خصوص واکسیناسیون کرونا در قم اظهار کرد: با واکسیناسیون کادر پزشکی در استان قم هیچ یک از کادر بهداشت و درمان در پیک سنگین کرونایی اخیر، بستری نشدند که این امر اهمیت واکسیناسیون را نشان می‌دهد.

وی افزود: با توجه به واکسیناسیون نسبتاً کامل کادر بهداشت و درمان در پیک پنجم کرونا که بسیار شدید و طولانی بود و سه ماه به طول انجامید، از کادر بهداشت و درمان هیچ فوتی و یا حتی بستری هم نداشتیم و هیچکدام دچار بیماری شدید کرونا نشدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: واکسن در موج اخیر کاملا موثر بوده است و از همشهریان تقاضا می‌کنیم به تبلیغات نادرست در فضای مجازی توجه نکنند و هر چه سریعتر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

قدیر گفت: تاکنون ۶۴۱ هزار و ۶۸۱ دُز واکسن کرونا در قم تزریق شده است که ۴۴۰ هزار و ۹۳۵ مورد آن دُز اول و ۲۰۰ هزار و ۷۴۶ مورد آن مربوط به دُز دوم بوده است.

وی ادامه داد: تعطیلی دراز مدت مدارس ودانشگاه‌ها ضربه جبران ناپذیری بر آموزش زده و این در دراز مدت اثرات خود را نشان خواهد داد و ما با بازگشایی مدارس به صورت تلفیقی موافق هستیم.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار