معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش قم گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر آغاز سال تحصیلی به‌صورت مجازی، برگزاری کلاس‌های حضوری در مدارس استان در هر شرایطی قابل قبول نیست.
کد خبر: ۹۹۳۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲ 12 September 2021

به گزارش تابناک قم، مریم سادات پناهنده افزود: سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از اول مهرماه امسال آغاز می‌شود و نحوه برگزاری کلاس‌ها به‌صورت مجازی خواهد بود.

وی اضافه کرد: زیرساخت‌های لازم در مدارس فراهم شده است و همکاران فرهنگی برای هر شکل از آموزش مجازی، ‌حضوری و یا ترکیبی آماده هستند.

وی با بیان این‌که توزیع تراکم دانش‌آموزی در سطح مدارس تکمیل شده، ادامه داد: همه برنامه‌های جاری در آموزش‌وپرورش بازنگری و بازنویسی شده است و فعالیت‌ها از حضوری صفر به مجازی صفر تبدیل شده‌است.

پناهنده بیان کرد: سال گذشته برنامه‌ای تنظیم شد و از اول شهریورماه مدارس زمینه حضور فیزیکی دانش آموزان را در گروه‌های کمتر از ۱۰ نفر فراهم کردند تا دانش آموزان با فضای مدرسه و معلم آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: امسال به لحاظ وضعیتی که به دلیل شدت شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم،‌ حضور فیزیکی دانش آموزان مناسبت نیست و مدارس دولتی و غیردولتی اجازه ندارند با هر آمار دانش‌آموزی، کلاس‌های حضوری برگزار کنند.

وی افزود:  حتی برنامه جشن شکوفه‌ها نیز به‌صورت مجازی تدارک دیده شده و در روز ۳۱ شهریورماه با همکاری صداوسیما این برنامه به‌صورت زنده برگزار خواهد شد که از طریق برنامه شاد نیز قابل دسترسی است.

معاون آموزش‌وپرورش قم اضافه کرد: مدارس نیز موظف هستند در قالب کلیپ، معلم و فضای مدرسه را به دانش آموزان معرفی کنند.

در سال تحصیلی گذشته ۲۷۰ هزار دانش آموز قمی در مقاطع مختلف آموزش مشغول به تحصیل بودند؛ بیش از ۶۷۰ فضای فیزیکی و پنج هزار و ۸۰۰ کلاس درس در استان قم موجود است و تعداد کد فضاهای آموزش‌وپرورش قم حدود یک هزار و ۳۰۰ واحد است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار