رئیس تجمع علمای مقاومت:
رئیس تجمع علمای مقاومت گفت: وحدت به عنوان یک راهبرد اساسی مطرح است، لذا اجتماع مسلمانان را در حج مقرر کرد و به مسلمانان می فرماید؛ همانند مشرکان نباشید که گروه‌گروه شدند و هر کسی به گروه خود و اعمال خود و هر آن چه خود دارد، خشنود است و افتخار می‌کند.
کد خبر: ۹۸۰۳۳۸
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹ 22 July 2021

به گزارش تابناک قم، شیخ ماهر حمود در کنگره بین‌المللی «حج؛ جهان اسلام، چالش‌ها و راهکارها» که به صورت مجازی از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، گفت: خداوند عید قربان را روز تضحیه قرار داد و این عید را به خاطر لبیک حضرت ابراهیم به امر خداوند در مسلخ بردن فرزندش که خداوند در کبر سن به او داده بود، لبیک گفتند و از امتحان الهی سرفراز بیرون آمدند، چنین روزی را روز عید برای مسلمانان قرار داد و. این بیانگر اهمیت این عمل حضرت ابراهیم است.

وی با بیان اینکه خداوند روز عید قربان را روز سبقت در خیرات، روز استغفار و وحدت قرار داده است، بیان کرد: خداوند وعده داده است که نصرتش را در وحدت مسلمین و نیات خیر آنان قرار داده است.

وی تاکید کرد: مسلمانان باید به رغم تنوع مذهب و طایفه و قوم به عنوان اجتماع واحد با نیت صادق و عمل خالص در راه هدف تلاش کنند، زیرا خداوند یاری‌اش را به نیت‌های صادق و عمل خالص و مجاهدان در راهش عطا می کند.

شیخ ماهر گفت: امروز مهم‌ترین و بالاترین مساله جهان اسلام مساله رژیم صهیونیستی به عنوان غده سرطانی است که باید خط مقاومتی را که امام خمینی و امام خامنه ای ترسیم کردند، ادامه دهیم.

وی افزود: آن خط مقاومت و استقامت است که در لبنان، فلسطین و یمن و پیروزی جبهه حق بر باطل در سوریه بر دشمن فائق آمد. ان شاءالله با نصرت خداوند بر دشمن پیروز خواهیم شد، اگر متحد و صادق و همدل و مقاوم باشیم.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار