وزیر کشور در قم اعلام کرد:
ایجاد دو شهرستان در استان قم مورد درخواست مردم و نمایندگان بود که باهمت و پیگیری همه دوستان انجام شد و تا انتهای این دولت به ثمر خواهد رسید. باید عقب‌افتادگی‌های قم برطرف شده و از طرف دیگر شئون این شهر و جایگاه آن در نظر گرفته شود.
کد خبر: ۹۴۸۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۲ 12 March 2021

به گزارش تابناک قم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در آیین افتتاح99 پروژه شهری که در مرکز همایش‌های بین‌المللی شهرداری قم برگزار شد با تأکید بر رفع کمبودهای استان قم اظهار داشت: باید عقب‌افتادگی‌های قم برطرف شده و از طرف دیگر شئون این شهر و جایگاه آن در نظر گرفته شود.

وی از اختصاص بودجه برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی خبر داد و افزود: از محل اعتبارات کرونا قرار است با تهاتر نفت 5 هزار اتوبوس و دو هزار واگن تأمین شود که نیاز استان قم هم در نظر گرفته خواهد شد.

وزیر کشور به درخواست استان قم برای خروج استان از تک شهرستانی اشاره کرد و گفت: ایجاد دو شهرستان در استان قم مورد درخواست مردم و نمایندگان بود که باهمت و پیگیری همه دوستان انجام شد و تا انتهای این دولت به ثمر خواهد رسید.

رحمانی فضلی ادامه داد: در سال 99 انتظار مشکلات امنیتی فراوانی در کشور داشتیم و دشمنان هر چه تهدید و تحریم و کار سیاسی بود متمرکز کرده تا در ایران اتفاقی بیفتد اما برخلاف خواست و نظر دشمن کشور را از سال 99 به‌خوبی عبور دادیم و بار اصلی مقاومت و استقامت در این مسیر به دوش مردم است.

وی در ادامه بعثت را محل عنایت رحمت الهی به‌واسطه پیامبر و محل اتصال انسان با حوزه وحی و وحدانیت دانست و بیان کرد: همه ما به‌عنوان کسانی که تحت رحمت و لطف الهی به‌واسطه بعثت بوده وظیفه‌داریم تا در گسترش و اثرگذاری بعثت ایفای نقش کنیم.

وزیر کشور با تشکر از شهردار قم، استانداری، نمایندگان و اعضای شورای شهر اسلامی قم عنوان کرد: ما به قم مدیون بوده و به‌نوعی از لطف مردم و علما و مجتهدان و مراجع و به‌ویژه از استان قدس حضرت معصومه(س) بهره بردیم و به‌تناسب این بهره دینی باید ادای دین کنیم.

رحمانی فضلی سپس وظیفه بعثتی نظام در برابر مردم را یادآور شد و خاطرنشان کرد: باید با ویژگی مدارا و لطف با مردم مواجه شویم چراکه مردم با همین ویژگی‌ها از ما استقبال می‌کنند.

چند شهرستانی شدن قم

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: خروج قم از وضعیت تک شهرستانی بودن، هدیه خوب دولت تدبیر و امید به مردم این استان است.

احمد امیرآبادی فراهانی، گفت: مقدمات این کار انجام و با مدیریت استانداری قم و همراهی وزارت کشور، قم در حال خارج شدن از تک شهرستانی است.

عضو هیات رییسه مجلس یازدهم گفت: از تدابیر مجموعه استان و دولت برای حل مشکل تک شهرستانی بودن این استان تقدیر می کنیم.

وی در ادامه افزود: شهرستان قم جزو شهرستان‌های محروم کشور نیست ولی در داخل شهر قم محلات محروم متعددی وجود دارد که امیدواریم برای حل مشکلات این محله ها نیز همراهی خوبی با استان در سطح کشور انجام شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امسال طرح‌های بسیار زیادی توسط شهرداری قم به بهره برداری رسید و سال ۹۹ جزو سال‌های کم نظیر از نظر تعداد طرح‌های به بهره‌برداری رسیده در این شهر بود که تحقق این موضوع با وجود خشکسالی بودجه ای و اقتصادی، اقدامی بزرگ است.

امیرآبادی هماهنگی میان مسئولان استان را از جمله نعمت های بزرگ این استان دانست و گفت: هماهنگی خوبی میان مجموعه مدیران استان وجود دارد و این هماهنگی موجب تحقق کارهای بسیار خوب در این استان شده است.

وی ادامه داد: در عمران و آبادی شهر و رفع مشکلات مردم هیچ اختلافی میان مدیران استان وجود ندارد که این نعمتی بزرگ در استان است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با تقدیر از پرداخت ۷۰۰ میلیارد تومانی بدهی دستگاه های دولت به شهردای قم طی سال های اخیر گفت: ۳۲۰ میلیارد تومان بدیهی باقی مانده مجموعه دستگاه‌های استان به شهرداری نیز ثبت شده است که امیدواریم این تخصیص نیز به زودی عملیاتی و به شهرداری داده شود.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین