مراسم رونمایی از کتاب «آزادی یعنی آزادی» با حضور آیت الله محسن اراکی عضو مجلس خبرگان رهبری در موسسه خانه طلاب جوان قم برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۷۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸ 09 March 2021

به گزارش تابناک قم، کتاب «آزادی یعنی آزادی» مجموعه بیانات رهبر انقلاب پیرامون یکی از پایه های انقلاب اسلامی یعنی آزادی است که به همت خانه طلاب جوان و گردآوری محمدرضا سعادتی فرد منتشر شده است.

آیت الله اراکی در این مراسم، ضمن مبارک شمردن تشکل های خودجوشی چون خانه طلاب جوان، آن را یکی از برکات انقلاب اسلامی دانست.
وی در ادامه با ذکر مقدمه ای پیرامون محوریت فریب در تمدن غرب، آزادی را یکی از بزرگترین دروغ های دنیای مدرن دانست.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به آزادی به عنوان ارمغان اسلام و انقلاب، از اهتمام اندک نسبت به این پایه حرکت انقلاب، تأکید کرد: باید رجوع به منظومه فکری حضرت امام و رهبر انقلاب، فراگیر شود که متأسفانه اکنون آثار ترجمه شده از اندیشمندان چپ، مثل لنین از آثار تبیینی حضرت امام به مراتب بیشتر است.

این استاد درس خارج حوزه، با استقبال از انتشار این کتاب کاملاً علمی، یادآور شد: امثال این آثار باید تبدیل به متون آموزشی و پژوهشی در حوزه و دانشگاه شود. علمای حوزوی به آثار این دو حکیم فقیه، شرح و حاشیه بزنند و منظومه فقه سیاسی از منظر امام و رهبری استخراج شود.

وی در پایان با اشاره به بیماری تقلید تصریح کرد: این بلیه سبب می شود ارزش امثال این کتاب شناخته نشود و آن را چون یک سیاستمدار حوزوی بیان کرده علمی ندانیم.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین