مرجع تقلید شیعیان گفت: گاهی برخی افراد که تنها در پی ثروت و سود هستند با اقدامات ناشیانه خود جنگل‌ها را به زمین خالی از درخت تبدیل می‌کنند که این‌ یک گناه بزرگ است.
کد خبر: ۹۴۵۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲ 04 March 2021

به گزارش تابناک قم، آیت‌الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان در دیدار رئیس سازمان منابع طبیعی کشور اظهار داشت: بهره‌گیری از شیوه‌های نوین آبیاری همچون قطره‌ای و بارشی در جلوگیری از هدر رفت آب موردتوجه باشد.

وی افزود: منابع طبیعی از نعمت‌های خداوند است که باید قدردان و شکرگزار آن‌ها باشیم و شکرگزاری نیز به این است که درراه درست از آن‌ها استفاده کنیم.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: اگر درختی درجایی قطع می‌شود باید به‌جای آن نهالی کاشت تا ضرر آن جبران شود، فرهنگ‌سازی در عرصه صیانت از منابع طبیعی موردتوجه باشد و دائماً در حال مطالعه باشید تا بدانید از کدام وسیله بهتر می‌توان برای حفظ این منابع بهره برد.

آیت‌الله مکارم شیرازی بابیان اینکه فرهنگ عمومی در استفاده از منابع طبیعی بسیار پایین است، گفت: برخی تصور می‌کنند چون خریدوفروش چوب، سود بسیاری دارد می‌توان درختان را قطع کرده و سودجویی کنند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: مردم باید بافرهنگ صحیح استفاده از منابع طبیعی آشنا شوند و جامعه باید در حفظ منابع طبیعی نهایت دقت را داشته باشند، گاهی با انجام کارهای مختصر درزمینهٔ حفظ منابع طبیعی می‌توان بهره زیادی برد.

وی با اشاره به اهمیت بیابان‌زدایی افزود: با کاشت گونه‌های گیاهی سازگار با آب کم و هوای گرم در مناطق خشک و بیابانی می‌توانیم بیابان‌زدایی کنیم و از تجربه کشورهای دیگر که در این مسائل سابقه‌دارند استفاده کنیم.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: جنگل و درختان در جلوگیری از سیلاب‌های ویران‌کننده نقش مؤثری دارند،  گاهی برخی افراد که تنها در پی ثروت و سود هستند با اقدامات ناشیانه خود جنگل‌ها را به زمین خالی از درخت تبدیل می‌کنند که این‌ یک گناه بزرگ است.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار