پروژ‌های نهال‌کاری در مراتع علی‌آباد قم با هزار و 254 هکتار مساحت و هزینه‌ای بالغ بر چهار میلیارد و 740 میلیون تومان امروز طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان ملی به پایان رسید.
کد خبر: ۹۴۵۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵ 04 March 2021

به گزارش تابناک قم، مراسم پایان کار پروژه‌های نهال‌کاری در مراتع علی‌آباد قم با حضور مسعود منصور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، سمیعی مدیرکل روابط عمومی، اشرفی‌زاده مشاور رئیس سازمان، سجادی مشاور رئیس و مسئول هماهنگی امور استان‌ها، شعاعی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم و محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم برگزار شد.

این پروژه‌ها با اولویت کاشت نهال بادام کوهی در مساحتی بیش از هزار و 254 هکتار با هزینه‌ای بالغ بر چهار میلیارد و 740 میلیون تومان به پایان رسیده است.

منصور مسعود طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه مهم‌ترین رسالت ما حفظ آب، خاک و پوشش گیاهی است، اظهار کرد: ما با کار آبخیزداری به دنبال جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش خطرات سیلاب هستیم و به افزایش ثبات خاک کمک می‌کنیم و در نهایت به افزایش سرسبزی خواهیم رسید.

وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم در حوزه منابع طبیعی بسیار جدی و محور اصلی است، عنوان کرد: امسال 340 تشکل ایجاد شده است که این تشکل‌ها ده‌ها هزار عضو دارند و به غیر از آن‌ها، 70 هزار همیار طبیعت با منابع طبیعی مشارکت دارند.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با تاکید بر اینکه مردم به عنوان خیرین آبخیزداری در طرح‌های آبخیزداری مشارکت می‌کنند، مطرح کرد: در برخی از عرصه‌ها همانند زراعت چوب و گیاهان دارویی این مشارکت بیشتر مشاهده می‌شود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار