نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: حمایت ها و بیانیه هایی که از سوی مقام معظم رهبری، برخی مراجع معظم تقلید و آیت الله اعرافی صادر شد، موضع نظام جمهوری اسلامی ایران در مسئله قره باغ را به خوبی روشن ساخت.
کد خبر: ۹۴۴۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳ 01 March 2021

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم پیش از ظهر امروز در همایش بین‌المللی «قره باغ 17 ربیع، برترین گفتمان در مورد قره باغ» که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور درحال برگزاری است، با بیان اینکه از همان روزهای جنگ اول قره باغ جمهوری اسلامی ایران و رهبری حکیم این انقلاب پیام روشنی را در کنگره عظیم حج خطاب به مسلمانان فرمودند اظهار کرد: در حوادث امروزی در جهان وقایع مهم و قابل توجهی وجود دارد و ایشان گفتند یکی از این وقایع مهم جنگی است که در ناحیه قفقاز به وجود آمده است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری طی بیاناتی که در سال ۱۳۷۲ در جمع مردم تبریز داشتند فرمودند، دولت ارمنستان به مردم قره باغ ظلم می کند و ما این حرکات را که ارامنه با حمایت دولت انجام می دهند محکوم می کنیم. البته ایشان فرمودند که این ظلم ها ارتباطی با ارامنه داخل ایران ندارد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه پنج اصل در بیانات مقام معظم رهبری در ۱۷ ربیع امسال تداوم بیانات ایشان در مواضع گذشته بوده است افزود: ایشان در جلسه با کارگزاران حج، مواضع خود را تکرار فرمودند و از کشتار مسلمانان در قره باغ و کشمیر از مصادیق ظلم در حق مسلمانان یاد کردند.

آل هاشم با بیان اینکه گفتمان ۱۷ ربیع عمری هم اندازه انقلاب اسلامی دارد گفت: رهبر انقلاب ۳۰ سال است که این بیانات را داشته اند.

وی گفت: حمایت ها و بیانیه هایی که از سوی مقام معظم رهبری، برخی مراجع معظم تقلید و آیت الله اعرافی صادر شد، موضع نظام جمهوری اسلامی ایران در مسئله قره باغ را به خوبی روشن ساخت.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار