فرنگی‌کار المپیکی کشتی استان قم در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران راهی رقابت‌های بین‌المللی این رشته در کشور اوکراین شد.
کد خبر: ۹۴۴۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵ 28 February 2021

به گزارش تابناک قم، در حالی که تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشورمان زیر نظر محمد بنا و دیگر اعضای کادر فنی خود آماده حضور در رقابت‌های آسیایی و المپیک می‌شود، یکی از بهترین‌های چند سال اخیر کشتی فرنگی قم یعنی علیرضا نجاتی نیز در این تیم عضویت دارد و راهی اوکراین شد.

این کشتی‌گیر که تابستان سال 1398 توانست در مسابقات 2019 قهرمانی جهان در نور سلطان قزاقستان روی سکوی سوم وزن 60 کیلوگرم ایستاده و علاوه بر رتبه سوم و نشان برنز دنیا، سهمیه بازی‌های المپیک توکیو را برای کشتی فرنگی ایران به ارمغان بیاورد، اکنون یکی از امیدهای اصلی کسب مدال در المپیک آینده محسوب می‌شود.

نجاتی که در اوج آمادگی قرار دارد با تشخیص محمد بنا سرمربی تیم ملی یکی از مسافران به کشور اوکراین شد تا در جام مربیان و کشتی‌گیران برتر اوکراین به میدان برود، در حالی که تیم‌های منتخب کشتی آزاد و فرنگی کشورمان برای حضور در این جام اعزام شده‌اند و نجاتی در وزن 60 کیلوگرم کشتی خواهد گرفت.

این مسابقات به میزبانی شهر کی‌یف به مدت دو روز برگزار می‌شود و تیم منتخب کشتی فرنگی ایران در اوزان 55، 60، 67، 72، 77، 87، 97 و 130 کیلوگرم با حریفان خود سرشاخ می‌شود، در شرایطی که رسول جزینی، حبیب‌الله اخلاقی و مرتضی محمدی هدایت تیم اعزامی ایران را بر عهده دارند.

این رقابت‌ها طبق برنامه امروز در اوزان 60، 67، 77، 87، 130 کیلوگرم کشتی فرنگی و اوزان 61، 70، 79، 92، 125 کیلوگرم کشتی آزاد پیگیری می‌شود و علیرضا نجاتی یکی از کشتی‌گیرانی است که امروز مسابقه دارد، در حالی که مسابقات هر وزن تا مرحله فینال در روز نخست و رقابت‌های شانس مجدد و فینال در روز دوم برگزار می‌شود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار