رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از شناسایی دو مورد ابتلا به ویروس انگلیسی در قم خبر داد. در شبانه روز گذشته منتهی به ششم اسفندماه یک مورد فوتی در اثر ابتلا به کرونا در استان به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۹۴۳۸۵۶
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴ 25 February 2021

به گزارش تابناک قم، چند روزی است که خیز چهار ویروس کرونا و این بار کرونای انگلیسی کابوس مردم و مسئولان در کشور شده است.

هرچند استان خوزستان به‌عنوان استان درگیر اصلی و به‌نوعی کانون موج جدید کرونا در کشور لقب گرفته است، ولی اعلام‌های انفرادی کشف کرونای جهش‌یافته انگلیسی در نقاط مختلف کشور این روزها ترس همگان در استان‌های مختلف شده است.

چندی قبل بود که مسئولان استانی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از نگرانی‌ها برای مواجهه با ویروس جهش‌یافته در استان می‌گفتند که این نگرانی امروز علائم خود را نشان داد و دو مورد ابتلا به این ویروس در قم شناسایی شد.

به گفته محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم دقایقی پیش نتیجه تست کرونا 2 نفر در قم نشان داد که به ویروس کرونا جهش‌یافته یا همان کرونا انگلیسی مبتلا شدند.

وی خاطرنشان کرد: جلسه کمیته واکنش سریع دیگر در این خصوص تشکیل و تیم‌های رهگیری و نظارت با تمام توان در راستای شناسایی بیماران تلاش خواهند کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم یادآور شد: از همشهریان عزیز تقاضامندیم ضمن رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک در تجمعات و مهمانی‌های خانگی به‌هیچ‌عنوان شرکت نکند.

کرونا در قم باز هم قربانی گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم آخرین آمار ابتلا به کرونا در قم تا ۷ اسفند ماه را اعلام کرد.

محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از پذیرش ۲۲ بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته منتهی به هفتم اسفند خبر داد و گفت: در این مدت ۱۹ بیمار برای طی مراحل درمانی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) بستری شدند.

وی آمار کل بیماران بستری در قم را ۱۰۴ نفر اعلام کرد و افزود: در شبانه روز گذشته ۱۷ بیمار نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین گفت: در شبانه روز گذشته دو بیمار کرونایی جان خود را از دست داده اند و آمار بیماران بدحال نیز به ۱۰ نفر رسیده است.

گفتنی است در شبانه روز گذشته منتهی به ششم اسفندماه یک مورد فوتی در اثر ابتلا به کرونا در استان به ثبت رسیده است.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار