یکی از مراجع تقلید گفت: نیروهای مسلح ما از دو ویژگی معنویت و مادیت در کنار هم برخوردارند در حالی که در دیگر کشور تنها نیروهای مسلح بر مادیت تکیه دارند.
کد خبر: ۹۴۲۵۳۴
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸ 21 February 2021

به گزارش تابناک قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار با سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که  در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، تفاوت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را با دیگر کشورهای جهان متذکر شد و اظهار کرد: نیروهای مسلح ما از دو ویژگی معنویت و مادیت در کنار هم برخوردارند در حالی که در دیگر کشور تنها نیروهای مسلح بر مادیت تکیه دارند.

وی با اشاره به نیروهای مسلح برخی کشورها که سلاح‌های مدرن خود را عامل پیشرفت می‌دانند تصریح کرد: برخلاف این مساله، نیروهای مسلح ما علاوه بر پیشرفت روزافزون و برخورداری از سلاح های مدرن، خود را مجهز به سلاح اخلاص، توکل به خدا و اعتماد به نفس کرده اند و از این ویژگی ها نیز برخوردار هستند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه وجود معنویت در بین نیروهای مسلح، آنها را با سایر نیروهای مسلح کشورها متمایز کرده است، به خشم دشمن از پیشرفت نیروهای مسلح و ساخت سلاح های مدرن اشاره کرد و افزود: آن چیزی که دشمن ما را به ذلت کشانده، ترس از مرگ است در حالی که در دین اسلام خداوند شهادت را قرار داده است و امروز ما عاشقانه به‌دنبال شهادت هستیم.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به یکی از فرمایشات حضرت امیر المومنین(ع) در نهج البلاغه با این مضمون که ستون دین اجتماع مسلمانان است، گفت: امام خمینی(ره)  نتیجه به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی را حضور مردم و گود نشینان در میدان دانستند و امروز هم همچون هشت سال دفاع مقدس مردم در میدان هستند و دشمنان هنوز قدرت ما را درک نکردند و هنوز کینه ما را در دل دارند؛ به همین خاطر مسوولان باید قدر مردم را بدانند و در شرایط امروز به مشکلات آنان رسیدگی کنند.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار