معاون بازرگانی داخلی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از فروش اینترنتی حدود 3 هزار و 300 واحد صنفی در روزهای شیوع بیماری کووید19 خبر داد.
کد خبر: ۹۴۱۷۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳ 18 February 2021

به گزارش تابناک قم، امیرحسین پروان با اشاره به فعالیت بیش از 36 هزار واحد صنفی پروانه دار در قم اظهار کرد: البته تعدادی از واحدهای صنفی هم فاقد پروانه هستند.

وی افزود: از بین حدود 36 هزار واحد صنفی پروانه دار، حدود 21 هزار مورد در زمینه توزیع و خدمات و حدود 15 هزار مورد نیز در زمینه تولیدی و فنی فعالیت دارند.

معاون بازرگانی داخلی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم همچنین به اختصاص تسهیلات مربوط به کرونا در حوزه اصناف اشاره و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ ماه، بیش از 57 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک های عامل استان به واحدهای صنفی اختصاص یافته و پرداخت شده است.

پروان ادامه داد: این تسهیلات شامل تسهیلات بازسازی و نوسازی، روستایی و عشایری، آسیب دیده از کرونا و مشاغل خانگی به بیش از یک هزار طرح اختصاص یافته و سبب اشتغال زایی برای بیش از 2 هزار و 500 نفر شده است.

وی سپس به موضوع رونق کسب و کار اینترنتی در استان پس از شیوع کرونا توجه داد و اذعان کرد: تاکنون حدود 3 هزار و 300 واحد صنفی استان اقدام به فروش اینترنتی در کنار فروش عادی و مرسوم خود کرده اند که این امر با تلاش اتحادیه ها و صاحبان مشاغل رو به افزایش است.

معاون بازرگانی داخلی و توسعه تجارت سازمان صمت قم در عین حال به ضرورت تشدید نظارت بازرسی ها در ایام پایانی سال اشاره کرد و گفت: این موضوع در دستور کار اصناف و اتحادیه ها قرار دارد، ضمن آن که برخی از این بازرسی ها به صورت مشترک با دیگر نهادهای نظارتی انجام خواهد شد.

وی همچنین از فعالیت حدود 50 اتحادیه صنفی در استان قم خبر داد و بیان کرد: استفاده از ظرفیت بازرسان این اتحادیه ها نیز به افزایش کمی و کیفی بازرسی و نظارت ها در ماه پایانی سال و همچنین آغاز سال جدید کمک خواهد کرد.

پروان با اشاره به تأکید مدیریت استان بر تأمین کالاهای اساسی در ماه پایانی سال جاری و آغاز سال جدید تصریح کرد: این موضوع در ستادها و کارگروه های مختلف استانداری و با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف مورد توجه بوده و بر هماهنگی دستگاه های ذیربط تأکید شده است.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار